НКС в часи війни: відстеження динаміки мінливої ситуації | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

НКС в часи війни: відстеження динаміки мінливої ситуації

 

09988 copy

НКС в часи війни: відстеження динаміки мінливої ситуації

12 травня 2022 року співробітники відділу дослідження нематеріальної культурної спадщини та креативних індустрій ООМЦКМ на чолі з директором Вірою Лагутіною взяли участь у черговому практичному семінарі “НКС в часи війни: алгоритм дій зацікавлених сторін та організацій культури” з підтемою “Відстеження динаміки мінливої ситуації, роль опитування”.  Захід був організований Центром розвитку “Демократія через культуру” (ДС), Українським центром культурних досліджень (УЦКД) та Платформою НКС-Україна для директорів обласних центрів народної творчості та працівників, відповідальних за напрямок нематеріальної культурної спадщини.

Мета цих онлайн-обговорень і тренінгів полягає в   об’єднанні зусиль для аналізу поточної ситуації у сфері НКС та для пошуку практичних рішень з охорони НКС в умовах війни.

Організатори представили інтернет-ресурс, на якому можна знайти результати попередньої роботи на семінарах, а також проєкти опитувальників для носії, зацікавлених організацій та ОЦНТ, за допомогою яких можна буде проводити моніторинг стану збереження і охорони елементів НКС під час війни.

Як і в попередніх зустрічах практична робота виявилася плідної і проходила в групах, на які поділилися учасники. В кожній групі потрібно було в процесі спільного обговорення підготувати запитання для носіїв-практиків та зацікавлених організацій, які важливо їм задати в процесі моніторингу стану НКС. Серед іншого було наголошено на необхідності розрізнення на якій території знаходиться організація чи носій - у відносно безпечній, в окупації чи зоні активних бойових дій; чи є у носіїв комунікація з організаціями, що відповідають за напрямок НКС або з центрами української культури за кордоном, якщо вони виїхали; чи практикують носії, чи проводять майстер-класи в інших областях України або за її межами; чи виникають труднощі з передачою знань і наскільки серйозно переривається міжпоколінна передача, чи є в носія власне хмарне сховище для зберігання важливої інформації про елемент, чи є у час війни хоча би певний попит на вироби носіїв елементу, чи використовують носії соціальні мережі. І це далеко не всі питання, які піднімалися учасниками заходу.

Організатори пообіцяли врахувати усі наробки семінару і проанонсували наступну зустріч за тиждень.

Завідувачка відділу дослідження нематеріальної культурної спадщини та креативних індустрій Оксана БУГАЙЧЕНКО

 

Сховати метелика