Семінар «Різдвяно-Новорічна обрядовість» | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Семінар «Різдвяно-Новорічна обрядовість»

318410231 585776340217235 1329678259500441821 n copy

 

4 грудня дистанційно відбувся Відкритий семінар-практикум «Різдвяно-Новорічна обрядовість українців: минуле і сьогодення», організований фахівцями Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва.

Незабаром будемо відзначати Різдвяно-Новорічні святки. Як відбувалися традиційні святкування колись і як нині відтворюються обрядодійства в Україні цікаво доповіли дослідники із Харківщини, Київщини, Закарпаття.

Доповіді були надзвичайно цікавими і змістовними. До семінару долучилися учасники із Вінницької, Дніпропетровської, Донецької, Закарпатської, Луганської, Київської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Чернігівської областей України.

Учасників привітала директорка Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва Віра Олександрівна Лагутіна.

Про Традиційну обрядовість передріздвяного циклу на Закарпатті розповів директор Закарпатського музею народної архітектури та побуту, доктор історичних наук Василь Васильович Коцан.

Як виглядав Інтер’єр гуцульського житла «берези» – старшого колядника (матеріали з Косівський району Івано-Франківської області) нам повідала завідувачка наукового відділу виставкової роботи Національного музею народної архітектури та побуту України (с. Пирогів)

Олена Петрівна Громова.

А які ж традиційні свята без обрядових пісень? Про регіональні особливості Колядок і щедрівок в жанровій палітрі Слобожанщини розповіла Галина Василівна Лук’янець, провідний методист Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва, заслужена артистка України, керівник Фольклорного гурту «Муравський шлях» ХООМЦКМ та дитячого фольклорного гурту «Ой, рано-рано» Дитячої музичної школи № 7 Департаменту культури Харківської міської ради

Як нині на Харківщині вивчаються, підтримуються та популяризуються традиції святкувань та їх особливості через проведення Фольклорного фестивалю зимового календаря «Святовид» поділилася Наталія Петрівна Олійник, провідний методист Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва.

Маємо надію на подальшу творчу співпрацю на ниві традиційної культури, бо календарний рік незабаром розпочнеться і ми віримо, що він принесе в Україну Перемогу і Мир.

35765

0000 copy copy

909