Виставка студентів і викладачів Харківського художнього училища «Дарую майстерність» | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Виставка студентів і викладачів Харківського художнього училища «Дарую майстерність»

  7 copy

З 27 квітня по 20 травня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва буде експонуватися VII виставка студентів і викладачів Харківського художнього училища «Дарую майстерність».

Уже всьоме в галереї «Мистецтво Слобожанщини» буде проходити щорічна виставка Харківського художнього училища. Майстерність учнів і випускників відома не тільки в Україні, а й далеко за її межами. На виставці будуть представлені графічні та живописні роботи, скульптурні композиції, виконані як з урахуванням академічних канонів, так і ті, що включають в себе вплив сучасних стилів і течій.

Харківське художнє училище зберігає славні традиції класичної харківської школи живопису і малюнка. Оволодівши основами академічного і реалістичного мистецтва, учні нерідко створюють свої власні художні стилістики та продовжують розвиватися не тільки в рамках класичних напрямків, але і працювати в контексті новітніх тенденцій contemporaryart. Представлені на виставці роботи є сукупністю академізму, сміливих і новаторських рішень, виразної образності, які дозволяють створити захоплюючий діалог між різними поколіннями - глядачами і майстрами.

Учасники виставки:

Викладачі: Савченко К.Ю., Скіпенко К.В., Камєнна Л.С., Дорошенко В. В., Поляков О.С., Ілляшенко С.О., Ковальов В.М., Сохацька-Горбель О.О., Жосан О.М., Кремінський А.С, Шевченко Д.В., Радіонов С.Г.

Студенти: Кучеренко К., Бобрицька І., Савостіна П., Репешко М., Хвостик Х., Чижик В., Шевчишена М., Харченко О., Герасименко А, Савченко В., Скрилева А., Подвальна А., Щетініна Т., Болотов Д., Колесник С., Поливяний М.

Довідка. Харківське художнє училище засноване у 1896 році рішенням Харківської міської думи на базі приватної художньої школи М. Раєвської — Іванової. Першим директором училища був учень І. Ю. Рєпіна Олександр Любимов, а викладачами — випускники знаменитої рєпінської майстерні. Сьогодні училище відомо в пострадянському та світовому мистецькому контексті завдяки своїм випускникам різних років, серед яких  А. Дейнека, А. Константинопольський, В. Гонтаров, а також наші сучасники: Е. Міро, Д. Даниш, Е. Сегал, Р. Мінін, Г. Зіньковський та багато-багато інших.

Урочисте відкриття виставки - 27 квітня о 17.00!

Під час роботи виставки відбудеться ряд заходів:

28 квітня о 17:00 – зустріч з психологом з циклу лекцій-зустрічей «Мистецтво жити», тема: «Культура взаємин в сім'ї, виховання дітей. Батьки і діти, мистецтво бути щасливим в сім'ї». Лектор - психолог, педагог, журналіст Северіна Л. В.

4 травня о 17:00 – лекція з циклу «Символізм Священних текстів», тема: «Символізм Євангелій. Таємниця причастя». Лектор - канд. філософських наук, релігієзнавець Н.В. Шелковая.

11 травня о 17:00– відкрите інтерв'ю в форматі «Театри Харківщини» з головним художником Харківського театру музичної комедії Тарасом Шигимагою.

12 травня о 17:00– лекція з циклу «Eхlibris Михайла Красикова про мистецтво», тема: «Харківська ЖЗЛ. Поет Сергій Черняєв. До 15-тиріччя з дня смерті». Лектор - поет, культуролог, літературознавець М.М. Красиков.

17 травня о 17:00– лекція з мистецтвознавства з циклу «Енгр. Усна монографія», лекція № 3: «Між класикою та романтикою». Лектор - мистецтвознавець В. В. Пухарев.

18 травня о 17:00 – творча зустріч з авторами VII виставки студентів і викладачів Харківського художнього училища «Дарую майстерність» з елементами майстер-шоу з акварелі.

20 травня 19:00 – 23:30 - міжнародний фестиваль «Ніч музеїв» (тема «Ночі музеїв» 2017: «Суперечливі історії про те, що замовчувалося»):

19.00 – 20.00 – виступ джаз-ансамблю саксофоністів ДШМ №7. Клас Сніга Бориса Олександровича.

20:00 - 21:00– показ фільму «Воскресіння розстріляного відродження».

Сьогодні українська культура могла б бути відомою на весь світ і порівнюватися з кращими іноземними зразками літератури, живопису, музики. Але її історія примусово зупинилася — коли було знищено ціле покоління молодих художників, нон-конформістів, які тільки за десятиліття зуміли зробити українську культурну революцію. Їхні статті в газетах і журналах обговорювали, передавали з рук в руки — і цього впливу їм не змогла пробачити влада, з якою вони намагалися вступити в дискусію.

21:20 - 22:00 – вистава Малого театру маріонеток «Лялька + 1». Режисер Валерій Дзех.

Історія про те, як важливо у житті робити як найменше помилок. Бо одного разу можна стати їх полоненим. (Глядач буде мати унікальну можливість побачити виставу до її прем'єри).

22:00 - 23:30 –вистава театру «Варіант» «Вершник без голови».За мотивами новели Вашингтона Ірвінга "Легенда про Сонну лощину".

Автор сценарію та режисер - ТимофійБінюков. Актори: Лев Висоцький, Аліна Бойко, Павло Калінін. Педагог з вокалу - Леонід Котохін. Вистава йде українською та російською мовами, без антракту.

На всі заходи вхід вільний!

____________________________________________________________________________

Адреса: Україна, м. Харків, майдан Свободи, 5 (Держпром), 4-й під'їзд, 1-й поверх (вхід з боку площі Свободи); Час роботи виставки:ВТ – СБ, 11:00 - 19:00

Тел. / Факс: (057) 717-10-40, (057) 705-15-50; e - mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Сховати сніг