КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)

Відділ дослідження та відродження декоративно-ужиткового мистецтва та виставкової діяльності

A+ R A-
Рейтинг статті:
( 10 шт. )

Яким бачать світ діти, прикуті до ліжка, позбавлені зору, слуху - про це вони розповіли у малюнках

Лише у дитинстві можна кататися на веселціВиставка дитячих творчих виробів і малюнків «Яким я хочу бачити цей світ» 26 січня відкрилася в обласному центрі культури і мистецтва. Юні творці - хлопці з обмеженими можливостями та позбавлені батьківського піклування.

На виставці представлено більше сотні робіт. Тут і картини, створені незрячими малюками за методом Брайля, і намальовані пальчиками дітьми з порушеннями опорно-рухової системи, а твори дітей, що не чують відрізняються насиченістю деталями.

Федя Качало, Настя Гльоза та Маша Шаталова представили яскраві малюнки«Діти, що не чують, помічають дрібниці і деталі, на які ми навіть не звертаємо уваги, тому їхні картини ретельно промальовані, в них виражено не тільки те, що оточує цих дітей, але і які почуття і емоції у них викликають ті чи інші образи», - пояснює викладач праці, кераміки та малювання обласного навчально-виховного комплексу для дітей з порушеннями слуху Вікторія Лупандіна.

Так, на малюнку 9-річної учениці 2-го класу Насті Гльози можна роздивитися всі деталі їхнього шкільного двору і околиць: тут і дитячий майданчик для ігор, і улюблені друзі. Крім малювання дівчинка захоплюється танцями, мімічною піснею, нещодавно пішла на легку атлетику.

Олександра Артеменко проілюструвала свій віршРоботи дітей, що не чують, кажуть фахівці, відрізняються особливо яскравими фарбами. А ось на малюнку 15-річної Олександри Артеменко можна побачити три фігури дівчат в різних образах. Так вона проілюструвала свій вірш про боротьбу добра і зла.

Олександра Артеменко хоче стати сценарістом у організації реслінгу«На першому плані стоїть звичайна дівчинка. А за її спиною в образі дівчини в чорному - зло, в білому - добро. В принципі добро і зло - це те, з чим ми стикаємося щодня. А ось що переможе, добро чи зло, залежить від нас самих: якщо ми будемо звертатися до інших людей з доброзичливістю, то і вони будуть відповідати нам тим самим», - каже Олександра.

Вона потрапила в спеціалізовану гімназію-інтернат для сліпих дітей ім. Короленка у 4-му класі. До цього навчалася у звичайній школі, але раптово різко став падати зір, і зараз цей процес стрімко прогресує. Всі свої внутрішні переживання дівчинка стала втілювати у віршах і малюнках. Говорячи про майбутню професію, Олександра зізнається:

Дівчата з гімназії ім. Короленка презентували свої роботи«Хочу бути сценаристом в міжнародній організації реслінгу».

Шестикласниці Настя Потапчук і Катя Науменко з цієї ж школи представили на виставці свої в'язані іграшки: пінгвінів на крижинці і божу корівку. Крім рукоділля дівчинки серйозно займаються музикою і танцями.

Директор центру культури та мистецтва Тетяна Іщенко«Сьогодні у нас дуже зворушлива подія, - зазначила під час відкриття виставки директор обласного центру культури і мистецтва Тетяна Іщенко. - Ця виставка змушує нас, дорослих, зайнятих щоденною метушнею і турботами, на мить зупинитися і задуматися про те, як ми живемо, куди поспішаємо, чи в правильному напрямку йдемо по життю. І тільки чисті душі дітей можуть дати відповіді на ці питання. Вони можуть в малюнку висловити і те, що їх радує, і те, що засмучує. І ми повинні про це замислитися».

А допомогли відкрити виставку гітарист Юстас Лаврусенко та учасники шоу-проекту «МАЙДАН'S» - діти з театру пластичної драми обласного палацу дитячої та юнацької творчості (керівник Наталя Майорова), що показали в танці бажання дітей піклуватися про планету Земля.

Цей проект планують пширити на весь світВиставка проводиться в рамках міського соціального проекту «Єдина соціальна мережа». З неї стартує міжнародний проект Kids 'Republic (Всесвітній дитячий і молодіжний парламент), його мета - об'єднати дітей та молодь з різних країн, сприяти розкриттю та розвитку їх творчих здібностей. Все найближчим часом вібудеться конкурсний відбір робіт на тему "Яким я хочу бачити світ" серед усіх шкіл Харьковскьої області.

Організатори заходу: Обласний центр культури і мистецтва, Благодійний Фонд «Artworld» і Департамент праці та соцполітики міськради.

Учасники «МАЙДАН'S» у танці розповіли про бажання дітей зберегти ЗемлюНа виставці експонуються роботи дітей та молодих людей з Центру соціальної реабілітації для дітей-інвалідів та інвалідів дитинства «Промінь»; Харківської обласної спеціальної гімназії-інтернату для сліпих дітей ім. Короленка; Харківського обласного спеціального загальноосвітнього навчально-виховного комплексу для дітей з порушеннями слуху; Харківського дитячого будинку «Сім'я»; Харківського міського центру реабілітації молодих інвалідів та членів їх сімей «Право вибору».

Виставка буде проходити до 9 лютого. Адреса експозиції: м. Харків, вул. Пушкінська, 62, виставковий зал 2-го поверху. Години роботи: з 10.00 до 17.30 (понеділок - субота).

Click to open

Виставки

Немає звітів для показу