КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)

Відділ дослідження та відродження декоративно-ужиткового мистецтва та виставкової діяльності

A+ R A-
Рейтинг статті:
( 2 шт. )

Виставка «Дев'яності» Едуарда Странадка як пам'ятник епосі, благодатній для творчості

Едуард СтрнадкоВиставка фотохудожника Едуарда Странадка «Дев'яності» відкрилася 14 лютого в центрі культури і мистецтва. До експозиції увійшли фото, зроблені в кінці 80-х - початку 90-х. Негативи до недавнього часу пролежали в сейфі берлінського банку, і самому Едуарду Странадка коштувало великих зусиль повернути їх в Україну.

Відкриття виставки Едуарда Стрнадка «Дев'яності - це знакові роки для нашого покоління, які формували певний світогляд, - зазначила директор Харківського центру культури і мистецтва Тетяна Іщенко. - У зв'язку з цим особливий інтерес викликає філософський погляд на життя Едуарда Странадка, який відображається в його роботах. У них не яскраві емоції, але дуже тонкі, глибокі. За кількістю гостей, які прийшли на відкриття виставки і за реакцією, за дзвінками, за інтересом, яким був зустрінутий анонс даного заходу, ми розуміли, наскільки це значима людина для сучасної української культури».

Відкриття виставки Едуарда Стрнадка 90-ті роки минулого століття були для фотохудожника Едуарда Странадка часом, насиченим «киснем». Кисень в його розумінні - це злам різних епох, коли руйнується старий життєвий уклад, але на зміну йому ще не приходить новий. Саме тоді всі, а особливо люди мистецтва, відчувають у повітрі нові ідеї, нові смисли, нові творчі рішення, які виступають передвісниками історичних змін.

Відкриття виставки Едуарда Стрнадка «Для багатьох людей 90-ті роки асоціюються зі спортивними штанами, бандами, вбивствами, але для мене всі ці бандити були моїми спонсорами, - посміхається Едуард Странадко. - Був такий А., у якого на П'яти Кутах був магазин. Якось я попросив у нього грошей на виставку. Він сказав: «Звичайно, приїжджай на Пушкінську площу біля музею». Я дивлюся: під'їхало дві дев'ятки, вийшли бандити... Виявляється, вони до нього теж за грошима приїхали. Я став у чергу. І він дав мені грошей на виставку».

Відкриття виставки Едуарда Стрнадка На фотографіях, представлених на новій виставці, відображений Санкт-Петербург, Полтава і одна фотографія зроблена в Харкові. На ній позує дружина Едуарда Странадка Наталія Скарлатті на тлі харківської набережної.

«Фотографії, представлені на цій виставці, - це те, що я міг би забрати з собою в могилу, образно кажучи, - зізнався фотохудожник. - Негативи цих знімків пролежали в сейфі західноберлінського банку близько 20 років. У мене була любов у Берліні. Я привіз їй всі негативи, всі знімки, і вона чомусь подумала, що вони тепер належать їй. Мені коштувало великого клопоту отримати плівки назад. Я їх проявив, перевів на цифру, тепер ось виставляю».

Саме дівчата зіграли для Едуарда Странадка вирішальну роль у захопленні фотографією.

Відкриття виставки Едуарда Стрнадка «Що людину цікавить у молодому віці? Як наблизитися до дівчат? Ну, так, щоб впритул? Треба стати або фотографом, або медиком. І я став фотографом, тому що на медика треба вчитися, а на фотографа не треба. Свою першу плівку я відзняв років у 12. Взяв у дідуся фотоапарат, зарядив плівкою і пішов фотографувати. Якусь жінку зняв зі спини. Тоді я ще боявся впритул наближатися. У мене ця перша плівка досі вдома лежить».

Нинішня виставка Едуарда Странадка ініційована харківською творчою спілкою фотохудожників.

Відкриття виставки Едуарда Стрнадка «Ця виставка дуже глибока. Фотографії змушують повертатися до них і переглядати їх знову і знову, - зізнався відомий харківський фотохудожник Володимир Оглоблін. - 90-ті - це особливі роки, що залишилися на фотографіях та в пам'яті людей. Це камерний фотографічний світ, і фотографії Странадка найбільш повно передають атмосферу розгубленості, смутку, романтики, яка начебто вже йде, але на її місці ще не виникло нічого нового».

«Це не просто картинки, це занурення в атмосферу того часу. Повітря, життя, люди, м'який смуток, - сказав фотохудожник Володимир Лелюк. - Ці картинки вічні, вони - не для одного покоління, вони - для всіх».

Виставка триватиме до 28 лютого в центрі культури і мистецтва за адресою: м. Харків, вул. Пушкінська, 62, виставковий зал 2-го поверху. Години роботи - з 10.00 до 17.30, вихідний - неділя.

Виставки

Немає звітів для показу