Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

logo

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Обласний онлайн фестиваль  художнього слова «Чарівний світ Слобожанської казки».
 

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

 

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

August 2020
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)

Division of Research and the revival of arts and crafts and exhibitions

A+ R A-
Article rating:
( 2 Votes )

Виставка «Дев'яності» Едуарда Странадка як пам'ятник епосі, благодатній для творчості

E-mail Print

Едуард СтрнадкоВиставка фотохудожника Едуарда Странадка «Дев'яності» відкрилася 14 лютого в центрі культури і мистецтва. До експозиції увійшли фото, зроблені в кінці 80-х - початку 90-х. Негативи до недавнього часу пролежали в сейфі берлінського банку, і самому Едуарду Странадка коштувало великих зусиль повернути їх в Україну.

Відкриття виставки Едуарда Стрнадка «Дев'яності - це знакові роки для нашого покоління, які формували певний світогляд, - зазначила директор Харківського центру культури і мистецтва Тетяна Іщенко. - У зв'язку з цим особливий інтерес викликає філософський погляд на життя Едуарда Странадка, який відображається в його роботах. У них не яскраві емоції, але дуже тонкі, глибокі. За кількістю гостей, які прийшли на відкриття виставки і за реакцією, за дзвінками, за інтересом, яким був зустрінутий анонс даного заходу, ми розуміли, наскільки це значима людина для сучасної української культури».

Відкриття виставки Едуарда Стрнадка 90-ті роки минулого століття були для фотохудожника Едуарда Странадка часом, насиченим «киснем». Кисень в його розумінні - це злам різних епох, коли руйнується старий життєвий уклад, але на зміну йому ще не приходить новий. Саме тоді всі, а особливо люди мистецтва, відчувають у повітрі нові ідеї, нові смисли, нові творчі рішення, які виступають передвісниками історичних змін.

Відкриття виставки Едуарда Стрнадка «Для багатьох людей 90-ті роки асоціюються зі спортивними штанами, бандами, вбивствами, але для мене всі ці бандити були моїми спонсорами, - посміхається Едуард Странадко. - Був такий А., у якого на П'яти Кутах був магазин. Якось я попросив у нього грошей на виставку. Він сказав: «Звичайно, приїжджай на Пушкінську площу біля музею». Я дивлюся: під'їхало дві дев'ятки, вийшли бандити... Виявляється, вони до нього теж за грошима приїхали. Я став у чергу. І він дав мені грошей на виставку».

Відкриття виставки Едуарда Стрнадка На фотографіях, представлених на новій виставці, відображений Санкт-Петербург, Полтава і одна фотографія зроблена в Харкові. На ній позує дружина Едуарда Странадка Наталія Скарлатті на тлі харківської набережної.

«Фотографії, представлені на цій виставці, - це те, що я міг би забрати з собою в могилу, образно кажучи, - зізнався фотохудожник. - Негативи цих знімків пролежали в сейфі західноберлінського банку близько 20 років. У мене була любов у Берліні. Я привіз їй всі негативи, всі знімки, і вона чомусь подумала, що вони тепер належать їй. Мені коштувало великого клопоту отримати плівки назад. Я їх проявив, перевів на цифру, тепер ось виставляю».

Саме дівчата зіграли для Едуарда Странадка вирішальну роль у захопленні фотографією.

Відкриття виставки Едуарда Стрнадка «Що людину цікавить у молодому віці? Як наблизитися до дівчат? Ну, так, щоб впритул? Треба стати або фотографом, або медиком. І я став фотографом, тому що на медика треба вчитися, а на фотографа не треба. Свою першу плівку я відзняв років у 12. Взяв у дідуся фотоапарат, зарядив плівкою і пішов фотографувати. Якусь жінку зняв зі спини. Тоді я ще боявся впритул наближатися. У мене ця перша плівка досі вдома лежить».

Нинішня виставка Едуарда Странадка ініційована харківською творчою спілкою фотохудожників.

Відкриття виставки Едуарда Стрнадка «Ця виставка дуже глибока. Фотографії змушують повертатися до них і переглядати їх знову і знову, - зізнався відомий харківський фотохудожник Володимир Оглоблін. - 90-ті - це особливі роки, що залишилися на фотографіях та в пам'яті людей. Це камерний фотографічний світ, і фотографії Странадка найбільш повно передають атмосферу розгубленості, смутку, романтики, яка начебто вже йде, але на її місці ще не виникло нічого нового».

«Це не просто картинки, це занурення в атмосферу того часу. Повітря, життя, люди, м'який смуток, - сказав фотохудожник Володимир Лелюк. - Ці картинки вічні, вони - не для одного покоління, вони - для всіх».

Виставка триватиме до 28 лютого в центрі культури і мистецтва за адресою: м. Харків, вул. Пушкінська, 62, виставковий зал 2-го поверху. Години роботи - з 10.00 до 17.30, вихідний - неділя.

e-max.it: your social media marketing partner

Exhibitions

No records to display