Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

 
OCT
 
Культурно-мистецькі заходи на 2021 рік
  
Статут
 
folk
 

Нове у віртуальній галереї

 
grafik
 

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)

14 10

A+ R A-
Рейтинг статті:
( 15 шт. )

РІЗДВЯНІ ЯРМАРКИ В ЄВРОПІ

e-mail Друк

108

Підготовка до Різдва в Європі припадає на середину листопада. Саме в цей час вулиці поступово починають декорувати святковими гірляндами, а на центральних площах встановлюють та прикрашають головну ялинку.

У листопаді – грудні в усіх європейських містах настає хвилюючий момент відкриття різдвяних ярмарків. Така традиція існувала в Австрії, Германії та окремих регіонах Франції вже в XIII – ХV ст. Тепер кожне європейське місто може похвалитися однією або декількома різдвяними ярмарками.

 

В останні роки до святкової торгівлі приєдналися всі магазини, які запозичили американський досвід проведення «чорної п’ятниці» (23-29 листопада), що проходить там із ХІХ ст. після «Дня подяки».

100

 

Сучасний термін «чорна п’ятниця» виник у 1966 р. За однією з версій передумовою такої назви стали особливості бухгалтерського обліку, де прибуток записувався чорним кольором, а збитки – червоним. Після розпродажу звіти майоріли чорними цифрами. Навіть виникла тенденція на «чорну п’ятницю» брати вихідний, щоби накупити подарунків напередодні різдвяних свят.

Але різдвяні ярмарки в Європі – це не просто територія торгівлі, а місто яке наповнене святковою атмосферою, сюрпризами й неповторним настроєм. Вони мають популярність у туристів та є гордістю місцевих мешканців.

Ярмарки проходять на центральних площах історичних центрів під живу музику та бій старовинних курантів. Особливо святковою є остання декада грудня. Інколи місто перетворюється в один суцільний ярмарок. Скрізь торгують ялинковими прикрасами, новорічними свічками, посудом, дитячими іграшками. Всі сувеніри є ексклюзивними, їх неможливо купити в іншому місті та в інший час року. Можна придбати також теплі вовняні шарфи й рукавички, особливі страви та делікатеси до святкового столу. Безліч кіосків та крамниць пропонують гарячий глінтвейн, сосиски, смажені каштани, імбирні пряники й солодощі. В багатьох містах відкривають льодові катки і встановлюють сцени для урочистих концертів, найсучасніших звукових та світлових шоу або старовинних народних розваг. Різдвяні мелодії ллються звідусіль та підсилюють відчуття святкової казковості. 

101 1109106

174

 

 Фото Н. Роман 

e-max.it: your social media marketing partner