КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

На Харківщині збирають українську літературу для Луганщини та Донеччини: акція «Подаруй книгу другу»


knigua 2Книжки українською, документи з історії боротьби за незалежність України, українська символіка, витинанки, картини, вироби декоративно-ужиткового мистецтва, диски з українським фольклором: духовну допомогу мешканцям Луганської та Донецької областей збирають на Харківщині. Весь цей культурний скарб, який наразі є дефіцитним у цих регіонах, розмістять у двох українських центрах, які невдовзі планується відкрити.

З ініціативою проведення благодійної акції «Подаруй книгу другу» виступив ХОВ «Конгрес Української Інтелігенції», ця громадська організація звернулася з відповідною пропозицією до губернатора Харківщини. З метою організаційно-методичної допомоги Департамент культури і туризму Харківської облдержадміністрації кинув клич працівникам культури з проханням по можливості взяти участь у цій акції та передати будь-що, що могло б сприяти формуванню українського культурного світогляду.

«Наші колеги з Луганщини та Донеччини зізналися, що у них дефіцит книжок українською мовою, особливо дитячої літератури та інших культурних носіїв, які б допомогли мешканцям Луганщини та Донеччини в повній мірі відкрити для себе українську культуру, сприяли б вихованню дітей у цьому дусі, - підкреслила зав. відділом культури, мистецтва та навчальних закладів Департаменту культури і туризму Наталія Плотнік. – Працівники культури Харківської області хутко відгукнулись на цей заклик, і передають хто що може: не лише книжки, а й українську символіку, живопис відповідної тематики, обереги, витинанки, вироби декоративно-ужиткового мистецтва, фольклорні колективи – диски з аудіо записами таке інше».

Все зібране буде передано до двох українських культурних центрів, які планується відкрити у Луганській та Донецькій областях. Вже напевно відомо, що один з них відкриють у м. Сватові на базі школи естетичного виховання.

Акція триває. Усі бажаючі ще можуть долучитися до неї. Збір книжок та іншої культурної продукції знаходиться у приміщенні Обласного центру культури і мистецтва за адресою: м. Харків, вул. Пушкінська, 62.