КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"


logo1
 
logo2
 
Vesіlne rozmaїttia
 
Відкритий фольклорний фестиваль зимового календаря «Святовид»
 
Rushniki Slobozhanshchini albom
 
photo 2022 04 28
 
Культурно-мистецькі заходи на 2021 рік
  
Статут
 
 
folk
 

Нове у віртуальній галереї

 
graf
 

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

«Ніч музеїв»: можливість долучитися до міжнародного культурного контексту

e-mail Друк

nm2Мета міжнародної акції «Ніч музеїв» – це популяризація музеїв, закладів культури та мистецтва, показ їх ресурсів, можливостей та потенціалу, а також залучення до музеїв різних верств населення, особливо молоді.

Вперше «Ніч музеїв» була проведена в Берліні в 1997 році. Вдруге — 1999 року за ініціативою Міністерства культури і комунікацій Франції під назвою «Весна музеїв». У 2001 році в цій акції брало участь вже 39 країн Європи та Америки, в 2005 році «Весна музеїв» переросла саме в «Ніч музеїв». Українські музеї вперше масово долучились до всесвітньої акції 2008 року.

nm3Традиційно галерея «Мистецтво Слобожанщини» Обласного центру культури і мистецтва взяла участь у Міжнародній акції «Ніч музеїв», яка цього року пройшла у Харкові 16 травня.

Мешканці та гості міста змогли побачити V ювілейну виставку студентів і викладачів Харківського художнього училища «Дарую майстерність», а також мали можливість взяти участь у майстер-класах, долучитися до фольклорно-музичного виступу та переглянути добірку документальних фільмів про незвичайні музеї світу.

Цьогоріч программа заходів у галереї «Мистецтво Слобожанщини» почалася о 18.00 і тривала до 21.00. З 18.00 харків'яни змогли подивитися майстер-шоу студенток Харківського художнього училища. Дівчата продемонстрували свою майстерність у володінні акварельними фарбами. На очах у присутніх частина з них малювала з натури, інші творили роботи, спираючись на власну фантазію та фотографії. Робота студенток стимулювала присутніх продемонструвати свої художні здібності: бажаючі отримали змогу малювати в стінах галереї.

nm4В цей же час до акції долучилася студія пісочної анімації «Art-You». Дорослі та діти могли спробувати свої сили в пісочної анімації, що стала популярним, останнім часом, напрямком розвитку творчих здібностей з раннього віку. На столі з піском оживали дивовижні тварини, будувалися химерні будинки і вимальовувалися різноманітні пейзажі. Можливість помалювати піском була у присутніх аж до моменту закриття галереї, тому дитячу естафету із задоволенням підхопили дорослі.

nm6З 19.00 до 20.00 відвідувачі галереї і перехожі могли долучитися до інтерактивного виступу фольклорного гурту «Муравський шлях» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва. Учасники колективу традиційно представили народну культуру Слобожанщини: пісні, танці, ігри.

Програму в галереї «Мистецтво Слобожанщини» завершив перегляд документальних фільмів про незвичайні музеї, що знаходяться в різних куточках світу.

 

e-max.it: your social media marketing partner