Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

logo

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Обласний онлайн фестиваль  художнього слова «Чарівний світ Слобожанської казки».
 

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

 

Новая фотогалерея Центра

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

July 2020
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)

Department of Cultural Work and Recreation

A+ R A-
Article rating:
( 2 Votes )

У Харкові згадували Івана Сірка та Пилипа Орлика

E-mail Print

DSC 0230До дня українського козацтва 12 жовтня 2012 р. у Харківському обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва відбувся літературно-мистецький вечір, на якому вшанували пам'ять велетнів Запорізького війська отамана Івана Сірка та гетьмана Пилипа Орлика.

DSC 0248Кожному історичному діячеві була присвячена лекція, що супроводжувалася слайд-шоу, відео-кліпами, документальними фільмами. Для створення духу козацького життя часів Івана Сірка та Пилипа Орлика вокально-інструментальний ансамбль «Діва» (худ.кер. Г.Гейко) і ансамбль народної музики «Ярмарок» DSC 0243(худ.кер. В.Гейко) заспівали українських пісень.

«Постать Івана Сірка овіяна легендами, - підкреслила методист центру культури і мистецтва Ганна Столярова. – Отаман, який жив за спартанськими правилами, провів понад півсотні битв, не програв жодної».

DSC 0249З «Історії русів»: «Сірко сей був у своєму роді людиною незвичайною і єдиною. Він з малочисленим військом завжди щасливо воював і був переможцем, не зводячи однак ні з ким неправедної війни. Баталії у нього вважалися за іграшку, і жодної з них він не програв. Татари кримські… були у Сірка полохливими оленями та зайцями».

На відміну від Івана Сірка, Пилип Орлик був мирною людиною, яка надавала перевагу слову, як найкращій зброї.

DSC 0257«Великі у своїй славі воїни, відомі своєю відвагою у бою. Але більш славно, аніж убивати людей залізом, це вбити війну словом і добиватися усього на землі миром, а не війною, - так записав у своєму щоденнику обраний після померлого Івана Мазепи гетьман України Пилип Орлик» - з цієї цитати почався документальний фільм про життя та діяльність Пилипа Орлика.

DSC 0245Ім’я Пилипа Орлика нерозривно пов’язане з постаттю гетьмана Івана Мазепи. Він був писарем при гетьмані, а після його смерті і сам був обраний гетьманом.  

DSC 0239Історик українського козацтва Крупницький дає таку характеристику: «Орлик був людиною висококультурною, європейцем у повному розумінні цього слова. Він належав до людей барокової доби, просякнутою глибокою релігійністю. Життя примушувало його до компромісів, але душа залишалась чесною і щирою, здатної до найбільших самообмежень та самопосвят».

Вечір пам'яті видатних представників українського козацтва влаштовувався з метою популяризації їх діяльності, зокрема, серед молоді.

Серед глядачів на заході були учасники клубу краєзнавців, учасники клубу любителів мистецтва при Харківському художньому музеї та старшокласники ЗОШ №10.

e-max.it: your social media marketing partner