Center News | The Regional Organizing and Methodic Center of Culture and Arts

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-

Center News

Article rating:
Monday, January 29, 2024
Article without translation

 

Не важливо, скільки тобі років, ти можеш вплинути на хід історії. Сьогодні День пам'яті Героїв Крут. Студенти, молоді люди вірили в молоду державу УНР і захищали її ціною свого життя від навали більшовиків.

 

 

photo 2024 01 29 20 35 31

Article rating:
Sunday, January 28, 2024

Article without translation

 

photo 2024 01 27 07 56 36
Ця дата сповнена особливим трагізмом та болем. За період Голокосту на території України нацистами було знищено майже 1,5 мільйона українських євреїв.

Однак український народ робив все можливе, щоб врятувати невинних. Десятки тисяч українців ціною свого життя переховували та рятували євреїв. Стали «Праведниками народів Світу», праведниками Яд Вашем за визначенням спеціальної комісіі Ізраїльського Національного меморіалу Катастрофи та Героїзму «Яд Вашем».

Голокост з давньогрецької перекладається як «всеспалення»: це переслідування та масове знищення нацистами євреїв під час Другої світової війни. А ще це – всеспалення людяності, норм існування цивілізованого людства.
Винищення цілої нації здається неможливим у цивілізованому світі – абсолютним злом. Зараз це знову відбувається на нашій землі. Зупинимо рашизм – врятуємо світ!
Сьогодні ми ділимося відеопроєктом «МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ-27 січня 2024 р.», створеним головним режисером Обласного Центру культури і мистецтва Олександром Савенко, монтаж – Ганна Кобець.

https://youtu.be/ElXWNqU7ktM

YouTube (https://youtu.be/ElXWNqU7ktM)
МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ-27 січня 2024 р. Режисер Савенко О., Монтаж Кобець Г.

Article rating:
Thursday, January 25, 2024
Article without translation

photo 2024 01 25 12 09 41

❗️Шановні відвідувачі!❗️

Методкабінет☝️ Ми цінуємо вашу безпеку, а тому повідомляємо вам, що всі масові заходи Центру протягом січня скасовуються у зв'язку з посиленими обстрілами міста російськими окупантами.

Зберігаємо спокій і довіряємо ЗСУ!

Article rating:
Tuesday, December 19, 2023
Article without translation

4345

 

Святкова інтермедії Харківського театру для дітей та юнацтва   «НОВОРІЧНА ПЛУТАНИНА»     У якій шкідлива та підступна тролліна Плутанина зламала чарівний новорічний годинник, ледве не скасувавши новорічні урочистості. Але гном Північ і Фея Північного Сяйва за допомогою юних глядачів та Святого Миколая повернули свято всім дітям. В інтермедії безліч ігор, загадок та новорічних конкурсів для дітей та їхніх батьків.

Article rating:
Friday, August 04, 2023
Article without translation

IMG 20230804 095105 769 copy copy copy

У суботу, завершувалися останні приготування до весілля. Коровайниці допікали обрядову випічку. Мати та донька готували подарунки для родини молодого.
Дружки квітчали гільце та спечений коровай прикрашали гронами калини. А потім допомагали молодій  одягти традиційний одяг і всі разом йшли кликати гостей на весілля. Зайшовши до хати, молода тричі кланялася господарям і запрошувала на весілля.

Article rating:
Wednesday, August 02, 2023
Article without translation

IMG 20230802 122135 819

️ Харківський обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва продовжує прийом фото до участі в онлайн виставці «Весільне розмаїття: атрибутика традиційного українського народного весілля».

️ До участі у виставці приймаються роботи майстрів, що відповідають одному з напрямків:

Article rating:
Tuesday, May 30, 2023
Article without translation

afisa222 mini copy

Увага!

Шановні науковці, науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Традиційна культура в умовах глобалізації: нові вектори розвитку» перенесено на 29 — 30 червня 2023 року.
Із повагою, оргкомітет.

Article rating:
Thursday, April 27, 2023
Article without translation
logo MaltabiennaleШановні митці, художники, творчі особистості!
З березня по травень 2024 року на Мальті відбудеться перша мистецька бієнале Maltabiennale.art. Міжнародні учасники зможуть представити свої мистецьки проєкти в історичних місцях Валлетти та острова Гозо, які входять до списку Всесвітньої спадщини UNESCO.
Article rating:
Friday, January 27, 2023
Article without translation

29.01

29 січня в Україні відзначають річницю бою під Крутами, який для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність, прикладом для сучасних захисників України, як успішно боротися проти численного ворога.

Article rating:
( 1 Vote )
Thursday, January 12, 2023
Article without translation

Для шедрівокНагадаємо, що  зимові святкування з народною назвою  «Різдвяні святки» охоплюють період від Різдва до Водохреща (за старим календарем 25.12-19.01,  а новим – 7-19.01). Однак на Слобожанщини, зокрема на Харківщині, чітко розділяли ці два тижні на зону дії трьох свят. До Щедрого вечора (вечір напередодні нового року), який в церковному календарі співпадав з днем св. Меланії, звучали різдвяні привітання і колядки усіх типів. Починаючи із Щедрого вечора, свята Меланки,  наставав час для щедрівок. Відтоді колядки вже в нас не співали!! (це не співпадає із традиціями багатьох українських регіонів «колядувати до весни», особливо там, де втрачений «щедрувальний» цикл). Щедрувати можна було до 4 (17 січня), на практиці все ж обмежувалися одним вечором (наступний перший день нового року – день посівання, яке теж відноситься до щедрувального циклу, але про це згодом). В будь-якому разі пісні замовкали за день до  Водохреща (6.01/19.01),  в останній, так званий, «Голодний Святвечір» (5 або 18 січня) вже не щедрували.

Article rating:
( 1 Vote )
Monday, December 19, 2022
Article without translation

День святого Миколая в БельгіїВ часи війни наших колег, співробітників Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва, розкидало по усьому світі. Але ми, як то кажуть, намагаємося триматися у купочці. Сьогодні хочемо з вами поділитися чудовим матеріалом, який підготувала наша колега ─ артистка фольклорного гурту "Муравський шлях", кандидат педагогічних наук, відома харківська фольклористка Мирослава Олександрівна Семенова, яка нині перебуває у Бельгії. Ви узнаєте про походження свята Миколая, про пов’язані з ним колядки, які співалися на Слобожанщині, ознайомитеся з чудовою презентацією, яка допоможе зорієнтуватися у нюансах походження та введення Юліанського та Григоріанського календарів, а також узнаєте про те, як і коли святкують Миколая у Бельгії.

Page 1 of 97

Сховати сніг