Project «Intangible Cultural Heritage» | The Regional Organizing and Methodic Center of Culture and Arts

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)

Project "Intangible Cultural Heritage"

A+ R A-
Article rating:
( 1 Vote )
Tuesday, July 12, 2022
Article without translation

1 copy copy copy

Нематеріальна культурна спадщина це джерело, з якого кожен народ черпає як усвідомлення своєї національно-культурної унікальності, так і натхнення для майбутніх звершень. Звичаї, обряди, святкування; знання та практики, що стосуються природи і Всесвіту; традиційні ремесла – саме до таких галузей НКС належить елемент “Українська писанка; традиція і мистецтво”. Згідно з наказом №228 Міністерства культури та інформаційної політики України від 6 липня 2022 року цей елемент (охоронний номер “046.нкс”) було включено до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. Майже вперше за історію Національного переліку елемент подавався не від окремого регіону, а спільно. Бо як зазначено в обліковій картці: «Писанка представлена в усіх областях сучасної України. А саме: Наддніпрянщина, Полісся, Волинь, Поділля, Галичина, Прикарпаття, Буковина, Покуття, Південна Бессарабія, Таврія, Крим, Донщина, Слобожанщина, Сіверщина».

Article rating:
Friday, July 08, 2022
Article without translation

 

Сахновщинський коровай та традиційне харківське коцарство у Національному переліку НКС України!

6 липня 2022 року підписано наказ № 228 Міністерства культури та інформаційної політики України, згідно з яким до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини включено 21 новий елемент. Два елементи з Харківської області: «Знання і практики приготування сахновщинського короваю» та «Традиційне харківське коцарство».

Article rating:
( 3 Votes )
Thursday, August 19, 2021
Article without translation

0308 6

ЗБІР ТА ЗАСТОСУВАННЯ В ПОБУТІ ЦІЛЮЩИХ РОСЛИН у селах Добролюбівка та Токарівка Куп'янського району Харківської області

Знаннями зі збору та застосування в побуті цілющих рослин до цього часу володіють жителі сіл Добролюбівка та Токарівка Куп’янського району Харківської області.

Ці знання містять у собі сукупність архаїчних уявлень попередніх поколінь про силу та можливості природи (зокрема рослин) та успадковані правила поводження з нею для ефективного використання в побуті.

Article rating:
( 1 Vote )
Monday, July 05, 2021
Article without translation

Ще й до сьогодні одним із важливих складових елементів весільного обряду, «свальби», у с. Піски-Радьківські вважається процес випікання весільних різок (паличок або прутиків, обмотаних тістом). Він пов’язується з певними повір’ями та правилами й передається з покоління в покоління на Борівщині.

 

Сховати метелика