Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

logo info ukr

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Вічне слово Кобзаря
 
ІV Обласний фестиваль малих сценічних форм «Колібрі»
 
XІХ ВІДКРИТОГО ФЕСТИВАЛЮ ТРАДИЦІЙНОЇ НАРОДНОЇ КУЛЬТУРИ „КРОКОВЕЄ КОЛО” для дітей та молоді

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

May 2020
M T W T F S S
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)

karantin 22.06

A+ R A-
Article rating:
( 4 Votes )

Виставка «КУТИІДУГИ» покликана розповісти про «принципи і структури світу»?!!!

E-mail Print

Фото0605У Харківській муніципальній галереї відкрилася виставка художника, культуролога, викладача художньої школи ім. Рєпіна Костянтина Зоркіна. Автор назвав її «КУТИІДУГИ». Крім урочистого відкриття та фуршету, відвідувачі могли почути міні-лекцію про трактування робіт з вуст самого автора, що в даному контексті виявилося не зайвим.

В анонсі виставки було багато незрозумілого. По-перше, як може виглядати реалізація «пластичної концепції роботи», що «заснована на принципі елемента і комбінаторики»? По-друге, яким чином авторові вдається грати з «формами і смислами внутрішньої реальності»? І, по-третє, що це за роботи, що представляють собою смислові поля символів, стародавніх, сучасних і авторських? Так чи інакше, але загадкові формулювання анонса виставки манили своєю хитромудрістю, і виникало бажання побачити описані твори.

Фото0599Однак «пластичні модулі» і «символи-форми» розглянути в експозиції було складно. А ось те, що «виглядали вони як елементарні комбінації кутів і дуг, і в різних поєднаннях» - це так. Наприклад, скульптура у вигляді квадратних, трикутних і напівкруглих шматків дошки, скріплених цвяхами, за визнанням художника, ще за кілька днів до виставки виглядала інакше. Розібравши її, він перекомбінував різні бруски за принципом конструктора, і як нову роботу, що раніше не виставлялися, заніс в експозицію.

Дюралеві картини представляли собою аплікації, на яких повторювалися одні й ті самі символи: людська голова, чоловік і жінка (самому авторові нагадують знаки при вході до туалету), зірка та інші. Всі задіяні у роботах символи помістилися на одному «Екрані повторень», заявленому як «концептуальний висновок з усього зробленого раніше».

Фото0606Така не витіюватість форми Костянтину Зоркіну уявляється цілком виправданою. На його думку, у кожного художника є власний набір повторюваних образів, які в різних роботах виступають у різних комбінаціях.

«Взяти Пікассо: бик, Арлекін, білий кінь. У Далі теж є повторювані образи, - без зайвої скромності говорить Костянтин Зоркін. - Часто вони формуються взагалі на початку кар'єри, а потім просто комбінуються. Я подумав, що це непогано ... Я почав перебирати, яку форму можу використовувати я. Став брати образи з проектів, які я робив раніше».

Фото0604Позиціонуючи себе як художник, на тлі своєї авторської виставки у Муніципальній галереї Костянтин Зоркін підкреслив: «Тут немає мови про те, красиво я малюю чи ні. Я взагалі не малюю, ви помітили? Я працюю з інформацією ... Інформацію можна передавати таким чином. Це філософська модель».

звездная болезньІншими словами, проект являє собою «експерименти з різними шляхами передачі інформації». Після годинної лекції Костянтина Зоркіна, що роз'яснює задум, з цим ще можна погодитися. Але пояснення «внутрішньої реальності» в своїй творчості він так і не дав. Незрозумілим залишилося і те, чому ця виставка є «важливим кроком... до розуміння принципів і структури світу». Принаймні, форма виконання, тобто самі роботи, що володіють сумнівною художньою цінністю, досить претензійно поєднуються із заявленою концепцією, плутаною та непослідовною.

Поблукати у «КУТАХІДУГАХ» Костянтина Зоркіна можна буде до 3 листопада.

Автор: Маргарита Ізваріна

e-max.it: your social media marketing partner