Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

logo cos eng

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2019 рік

dovgenkofest

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

September 2019
M T W T F S S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)

Department of Innovative Cultural Projects and International Cooperation

A+ R A-
Article rating:

"Театральні та карнавальні маски Італії"

E-mail Print

 

it27

 

21 серпня 2018 року в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва відбувся другий захід культурно-мистецького проекту «Знайомство з Італією» − «Театральні та карнавальні маски». Цей проект реалізується спільно із партнерами КЗ «ООМЦКМ» – школою італійської мови «Маленька Італія».

 

it28Цього разу організатори запросили професора літератури, культуролога та журналіста з італійського міста Тріесте Лоренцо де Веккі, який запропонував відвідувачам заходу цікаву лекцію про італійські театральні та карнавальні маски.

 

Насправді Італія являє собою конгломерат областей та провінцій, культура яких значно відрізняється. До речі, піцу, яка вважається кулінарною візитівкою країни, ще кілька десятків років тому взагалі не готували у Венеції. Так само й історію театральних та карнавальних масок кожна область має свою.

 

Виявляється, наприклад, що походження масок у Венеції було тісно пов’язане з дуже високим рівнем добробуту жителів, що створили унікальну культуру, в якій приховування особистості людини стало першорядною справою в повсякденному житті. Маски виконували певну соціальну функцію, хоча б на деякий час зрівнюючи в правах усіх, хто їх вдягав: слугу, що носить маску, могли прийняти за благородного дожа, і навпаки.

 

Венеціанські маски можна розділити на дві групи. Це, насамперед, традиційні маски Венеції, які, по суті, є образами із щоденного життя мешканців острівної імперії. До класичних масок, не пов'язаних з театром, відносяться такі, як Баута, Лікар Чуми, Вольт. Інший вид – маски комедії дель-арте (commedia dell'arte), що ведуть своє походження від вуличних театрів. До них відносяться Арлекін, Бригелла, Коломбіна, Пульчинелла, Серветта та інші персонажі, кожен з яких відрізнявся визначеним характером, стилем поведінки і манерою одягатися.it29

 

Виготовляють маски традиційно з особливих типів гіпсу, пап'є-маше, фарб, тканин, фольги, різних декоративних матеріалів. Прикрашання і розфарбовування справжньої венеціанської маски − це копітка ручна робота. Майстри використовують для цього як прості, так і досить цінні компоненти − грунт, сусальне золото, натуральне пір'я птахів і дорогоцінне каміння.

 

Ми впевнені, що це була не остання зустріч із дослідниками культури країни, яка протягом багатьох століть залишалася центром європейської цивілізації, і попереду нас обов’язково чекає цікаве продовження проекту «Знайомство з Італією».

 

e-max.it: your social media marketing partner