Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

folk
 
Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Обласний онлайн фестиваль  художнього слова «Чарівний світ Слобожанської казки».
 

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

 

Новая фотогалерея Центра

 

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

September 2020
M T W T F S S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Article rating:

Виставка художніх робіт (гобелен, живопис) Антоніни Анорічевої-Єрьомки «Українська рапсодія»

E-mail Print
Article without translation

DSC 0309


23 лютого 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилась персональна виставка художніх робіт (гобелен, живопис) Антоніни Анорічевої-Єрьомки «Українська рапсодія». Тема виставки пов'язана з багатством України, її вільним духом, неперевершеною природною і архітектурною спадщиною, давніми традиціями і чудовими людьми.
DSC 0309 copy


23 лютого 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилась персональна виставка художніх робіт (гобелен, живопис) Антоніни Анорічевої-Єрьомки «Українська рапсодія». Тема виставки пов'язана з багатством України, її вільним духом, неперевершеною природною і архітектурною спадщиною, давніми традиціями і чудовими людьми.


У своїй творчості Антоніна Анорічева-Єрьомка орієнтується на традиції харківської академічної школи живопису, привносячи своє власне авторське бачення і художні прийоми. Художниця володіє тонкою здатністю передавати на полотні не лише об'єктність зображеної природи або архітектури, але і певну атмосферу, яка викликана внутрішнім враженням від того чи іншого місця. Ці враження виражаються в оригінальних композиційних рішеннях (наприклад, використання сферичної перспективи) та колористичних експериментах, різній манері живопису - від імпресіоністичної, до реалістичної і напівабстрактної. У роботах присутня лаконічність, а разом з тим - символізм, відсилання до міфологічних і біблійних мотивів, завдяки яким звичні на перший погляд речі, що оточують нас, наповнюються глибоким змістом.


Важливу частину творчості Антоніни Анорічевої-Єрьомки складають портрети видатних людей України, які зробили значний внесок у її культуру та історію. На виставці «Українська рапсодія» можна побачити портрет першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка, відомої балерини і балетмейстера Світлани Коливанової, ветерана війни Онищенка, який відсвяткував своє сторіччя, а також історичної особистості – актора Михайла Щепкіна. Автор володіє умінням тонко передати внутрішній характер людини, а через композицію, яка нерідко буває багатоплановою, підкреслює його духовний зв'язок з улюбленою справою.


Твори Антоніни Анорічевої-Єрьомки, особливо гобелени, завдяки своєму масштабу, монументалістській широкій побудові композиції і одночасно лінеарності, лаконічності форм, здатні візуально змінювати простір галереї, роблячи його більш об'ємним. Але завдяки самому матеріалу гобеленів (вовняна нитка) і способу їх створення (ткацтву), що максимально передають рукотворність робіт, ця масштабність не стає давлючою, а навпаки – створює атмосферу затишку, теплоти, камерності.


Особливе місце у творчості Антоніни Анорічевої-Єрьомки займає українське село, з його неповторною природою і людьми. Сільське і сакральне в картинах майстрині часто переплетено: в образах ангелів вгадуються звичайні сільські хлопчаки, в образі Діви Марії – молода дівчина селянка, а старі люди мають одухотворений, майже іконографічний вигляд. Село виступає свого роду мікрокосмом. Маленька людина знаходиться у великому світі, але у світі, який не є чужим йому, і є з ним єдиним цілим.


Незважаючи на багате жанрове, видове і стилістичне різноманіття мистецтва Антоніни Анорічевої-Єрьомки, воно об'єднане єдиною мелодією, спонтанною і одночасно гармонійною. У творах художниці можна почути прекрасну рапсодію - рапсодію творчої свободи, радості життя, любові до свого коріння і невтомного душевного пошуку.


e-max.it: your social media marketing partner