VII виставка студентів і викладачів Харківського художнього училища «Дарую майстерність» | The Regional Organizing and Methodic Center of Culture and Arts

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Article rating:

VII виставка студентів і викладачів Харківського художнього училища «Дарую майстерність»

 DSC 08621 copy

27 квітня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилася VII виставка студентів і викладачів Харківського художнього училища «Дарую майстерність», яка є своєрідним підсумком минаючого навчального року училища.

Виставка «Дарую майстерність» вже в сьомий раз радує глядачів чудовими зразками творчості студентів, випускників і викладачів Харківського художнього училища, яке завжди славилось високим рівнем академічної школи образотворчого мистецтва і цікавим підходом до творчих знахідок. На виставці «Дарую майстерність» можна побачити широкий зріз харківського образотворчого мистецтва різних поколінь і жанрів. Експозиція включає в себе живописні (Савченко К.Ю., Камєнна Л.С., Дорошенко В.В., Ілляшенко С.О., Ковальов В.М., Сохацька-Горбель О.О., Жосан О.М., Кремінський А.С, Радіонов С.Г., Кучеренко К., Бобрицька І., Савостіна П., Репешко М., Хвостик Х., Чижик В., Шевчишена М., Харченко О., Герасименко А, Савченко В., Скрилева А., Подвальна А., Щетініна Т., Поливяний М.), графічні (Шевченко Д. В., Сохацька-Горбель О.О., Савостіна П., Харченко О.), скульптурні (Поляков О.С., Болотов Д., Колесник С.) роботи, фотоколаж (Скіпенко К.В.).

DSC 09361 copy copy

DSC 0866

Харківське художнє училище зберігає славні традиції класичної харківської школи живопису, малюнка і скульптури, але одночасно з цим, відкрите і для нових тенденцій в сучасному образотворчому мистецтві. Студенти надихаються творчістю своїх старших наставників, яке частково впливає на естетичну складову їх робіт, що не заважає учням також вдаватися до експериментальних підходів і пошуку нових засобів вираження, вже з ранніх років формуючи свій індивідуальний художній стиль.

Відмітною ознакою більшості живописних творів як викладачів, так і студентів, роботи яких представлені в експозиції виставки, є так звана пастозна техніка, для якої характерна робота густими, широкими, криючими мазками фарби, яка наноситься шарами. Пастозна техніка створює цікавий ефект об'ємності і рельєфності. Не дивлячись на експресивність і динамічність, роботи залишаються гармонійними і врівноваженими завдяки майстерному поєднанню різних кольорів і форм. А багатство візуальних ефектів при мінімальній кольоровій палітрі швидше характерно для імпресіонізму, ніж для академічного живопису. У творах відчувається реалістичність, матеріальність, і одночасно глибина та загадковість. Художники зуміли вдало передати на полотні враження від споглядання побаченої природи і архітектури, зафіксовані в момент найвищого емоційного відгуку, наповнивши його своїм світовідчуттям і енергетикою.

Малюнки Дмитра Шевченка мають не тільки високу академічну техніку, а й достовірну передачу внутрішнього світу зображуваних людей - ті характерні риси, якими завжди славилася харківська графічна школа. А малюнок Олени Сохацької-Горбель, акварелі Поліни Савостіної і Олександри Харченко, наповнені атмосферою ліричності, затишку, душевної інтимності.

Також на виставці представлені скульптури, виконані переважно в анімалістичному жанрі. Металеві комахи і дерев'яні звірі Олексія Полякова, Сергія Колесника і Дмитра Болотова вдало вписані в експозицію, в думках переносять глядача в казкові, фантастичні світи.

Всі твори, представлені на виставці, в цілому створюють радісну весняну атмосферу, налаштовуючи глядачів на заспокійливий споглядальний настрій.

Виставка Харківського художнього училища дає можливість в повній мірі оцінити рівень майстерності харківських художників-викладачів і художників-студентів, ще раз побачити твори видатних майстрів і відкрити для себе нові імена починаючих, але перспективних художників, простежити зв'язок між різними творчими поколіннями.