КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"


afisha 00
 
Sunny art fest
 
kobzar zbirka
 
logo1
 
logo2
 
Rushniki Slobozhanshchini albom
 
Культурно-мистецькі заходи на 2021 рік
  
Статут
 
 
folk
 

Нове у віртуальній галереї

 
graf
 

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Article rating:

Вакуленко Олександр - розпис, живопис, витинання

E-mail Print
Article without translation

Олександр Сергійович ВакуленкоОлександр Сергійович Вакуленко – український художник, майстер петриківського розпису, заслужений майстер народної творчості України (з 2009 р.), член Національної спілки майстрів народного мистецтва України (з 1995 р.) і голова Харківського обласного осередку спілки майстрів народного мистецтва України (з 1997 р.)., лауреат премії ім. Данила Щербаківського (з 2003 р.).

Проживає у смт Солоницівка, Харківської області.

Практикує петриківський розпис, живопис та витинання.

У творчості майстра можна зустріти як декоративну пластику, станковий живопис, ілюстрації (ілюстрації для книжок), так і масштабні розписи інтер'єрів та фасадів площею до десятків квадратних метрів (монументальний живопис).

Улюблені його сюжети — козацька тема, слов'янські символи, Дерева життя, трипільські мотиви, а також роботи на героїчно-патріотичну тему, адже найголовніше в його творчості, за словами самого митця, це «продовження мистецьких традицій через призму висвітлення української історії та героїчних подвигів українського народу. Саме так, за допомогою власної творчості можна не просто відкривати для себе щось нове, створюючи роботи, що присвячені тим чи іншим історичним подіям, а також можна навчити любити і пізнавати Україну інших…»

Розписи майстер виконує разом зі своєю дружиною, заслуженим майстром народної творчості України Тамарою Вакуленко. Удвох вони розписували інтер’єри Харківської школи-інтернату №13 (1988 р.), інтер’єр їдальні Ліонської вищої політехнічної школи (1996 р., Франція), інтер’єр холу Національної спілки майстрів народного мистецтва України (2003 р.), інтер’єри та фасади Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» (2006 – 2011 рр.), інтер’єри Харківського державного автотранспортного коледжу (2009-13 рр.) та багато інших.

На окрему увагу заслуговують ілюстрації майстра з тваринами та квітами для дитячої книги Ніни Супруненко «Загадки для маляток» (Видавництво «Vivat», 2008). Олександр Вакуленко створив також серію витинанок, які стали ілюстраціями книги Ніни Виноградської «Обпалені крила янгола», що мала на меті слугувати оберегом для воїнів-захисників України. Чому саме «книга-оберіг»? Через задум художника палітурка й кожен з розділів були проілюстровані малюнками у вигляді писанок-оберегів з традиційними українським символами. В анотації до книжки було пояснення, що «в них сконцентрований віковічний дух козаків-характерників, які вміли й кулю зупинити на льоту, і стати невидимими для противника», тому ці намальовані писанки «будуть боронити наших захисників від ворогів, від куль, від злого слова».

У 2019 році Олександр і Тамара Вакуленки взяли участь в арт-проєкті «Квітуче Приазов’я» (м. Маріуполь). Разом з ученицями Школи петриківського розпису Тамари Вакуленко майстринями Наталією Пекельною та Світланою Ромасько на узбережжі Азовського моря, на території центру сімейного відпочинку «Акварель» художники розписали 15 тетраподів. Таким чином, звичайні хвилерізи, які після воєнних дій 2014-2015 рр. стали справжніми символами оборони міста Маріуполь й перетворилися у справжні арт-об’єкти, стилізовані квітами, що ростуть у Приазов’ї.

У 2020 році Олександр Вакуленко разом з Тамарою Вакуленко завершили розпис однієї з аудиторій Харківського автомобільно-дорожнього коледжу. Композиція розпису повністю відповідала тематиці автодорожнього коледжу: на одній із стін було зображено дороги, транспорт, український тризуб, прапор, через які проходить Дерево життя – улюблений символ у творчості майстрів Вакуленко.

Починаючи з 1995 року Олександр Сергійович є учасником багатьох всеукраїнських, міжнародних та обласних виставок декоративно-прикладного мистецтва. Зокрема міжнародні виставки художника відбувалися у Франції (м. Ліон, 1996 р.), Німеччині (м. Нюрнберг, 2009 р.) тощо. Твори художника знаходяться у фондах багатьох музеїв України та приватних колекціях таких як  Національний музей українського народного декоративного мистецтва,  Музей народного мистецтва Слобожанщини, Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського (м.Коломия), Запорізький обласний художній музей, Дніпропетровський художній музей тощо.

Будучи головою Харківського обласного осередку спілки майстрів народного мистецтва України, Олександр Сергійович багато років плекає та підтримує самобутніх талановитих майстрів Харківської області, допомагає їх розвитку порадою та справами. Більше 10 років майстер є незамінним фахівцем, який займається побудовою виставкових експозицій декоративно-прикладного і образотворчого мистецтва на базі Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва.

З 2021 року працює у Люботинській спеціалізованій мистецькій школі-інтернаті «Дивосвіт», де викладає рисунок, живопис, основи композиції і декоративно-прикладне мистецтво. За час роботи Олександр Вакуленко разом з Тамарою Вакуленко розписали декілька великих арт-об’єктів у вигляді писанок на патріотичну тему на подвір’ї школи «Дивосвіт», а також розписали жалюзі та фасад школи.

Прихильникам своєї творчості митець завжди радить «ніколи не зупинятись на вивченні власної української історії та культури, адже саме вони є базою для створення робіт, які технічно доповнюють майстерність з розпису та витинання». Сам майстер запрошує всіх бажаючих на свої майстер-класи з петриківського розпису.

e-max.it: your social media marketing partner