Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

logo

ПОЛОЖЕННЯ Обласного фестивалю-конкурсу традиційних страв,  випічки та напоїв Харківщини «Смачного!»
 
Культурно-мистецькі заходи на 2021 рік
 
Закодоване щастя
 
Статут
 
folk
 

Нове у віртуальній галереї

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

March 2021
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)

Division of Research and the revival of arts and crafts and exhibitions

A+ R A-
Article rating:
( 2 Votes )

Виставка петриківського розпису «Роде наш красний» школи Тамари та Олександра Вакуленків

E-mail Print

afisha petrikovskayaЗ 4 по 22 березня 2014 року в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва відбудеться виставка петриківського розпису «Роде наш красний» школи Тамари та Олександра Вакуленків. Цей захід відбувається в рамках святкування 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка.

Один із найдавніших видів народного мистецтва петриківський декоративний розпис вже давно вийшов за межі Дніпропетровської області, де він зародився і розвивався як мистецтво мальованої хати.

Творчість родини Вакуленків відіграє значну роль у становленні та розвитку декоративного петриківського розпису. Кожен твір талановитого подружжя глибоко закорінено у традиціях національної школи, однак при цьому немає явного запозичення, скоріше, тут прямий діалог з попередниками і духовними вчителями, зокрема, відчутний вплив матері Тамари Вакуленко – Ганни Самарської, єдиної учениці та послідовниці знаменитої народної художниці України Катерини Білокур.

В експозиції можна побачити орнаментальні та сюжетні роботи, портрети видатних постатей у стилі петриківського розпису, які виконали Тамара і Олександр Вакуленки та їхні учні, серед яких, до речі, і донька – Олеся Вакуленко.

Завдяки педагогічній діяльності Тамари Вакуленко мистецтво петриківського розпису на Харківщині живе і продовжується в творчості учнів школи петриківського розпису, яка діє в Харківському обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва. В експозиції представлені роботи випускників: Олесі Вакуленко, Альони Кічкіної, Оксани Кіріченко, Маргарити Хельг, Маргарити Лісунової, Світлани Дубровської, Антоніни Шестопал, Тетяни Бондаревої, Аліни Бондаревої, Ганни Животовської, Олени Мельнікової, Лариси Татарінової, Людмили Кускової, Катерини Тріфанової.

Під час роботи виставки відбуватиметься низка майстер-класів з петриківського розпису.

Урочисте відкриття виставки відбудеться 4 березня 2014 року о 16.00.

Довідка. Тамара Вакуленко народилась у с. Петриківці на Придніпров'ї. 1982-1983 рр. викладала петриківський розпис в учбовому комбінаті с. Петриківки. З 1985 р. постійно бере участь в обласних, республіканських, всесоюзних та міжнародних виставках.

Олександр Вакуленко, голова Харківського осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Народився 1963р. у м. Новоросійську Краснодарського краю. Крім розпису художник займається ще й виготовленням виробів з дерева, це різноманітні тарелі, вази, таці, меблі тощо. Майстер, опікуючись вихованням молоді, постійно є головою журі міських та обласних дитячих конкурсів народного мистецтва.

Тамара й Олександр Вакуленки обоє закінчили Харківський художньо-промисловий інститут, є заслуженими майстрами народної творчості України, Лауреатами премії ім. Данила Щербаківського. Твори подружжя знаходяться в фондах музеїв України: ДМУНДМ, музеї народного мистецтва Слобожанщини, Коломийському музеї народно-декоративного мистецтва; Запорізькому художньому музеї; Дніпропетровському художньому музеї; Харківському художньому музеї. Також роботи знаходяться в багатьох приватних колекціях світу.


 

Виставка працює з 10.00 до 17.30, вихідний – неділя.

Адреса: м. Харків, вул. Пушкінська, 62, виставкова зала 1-го поверху.

Довідки за тел.: (057) 700-35-79. E-mail:  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

e-max.it: your social media marketing partner

Exhibitions

No records to display