Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

logo ms ukr

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Обласний онлайн фестиваль  художнього слова «Чарівний світ Слобожанської казки».
 

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

 

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

August 2020
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Article rating:

Чи потрібно обмежувати власне «Я», з'ясовували гості філософського кафе

E-mail Print
Article without translation

1 007 2Завсідники інтелектуального філософського кафе в галереї «Мистецтво Слобожанщини» зібралися 12 квітня, щоб визначити, де починаються і закінчуються межі власного «Я». Традиційно модератором бесіди виступив письменник Анатолій Кутник.

Ведучий і гості філософського кафе в першу чергу спробували розібратися, а чи потрібні взагалі будь які межі. Адже прийнято вважати, що свою особистість і самовідчуття потрібно розширювати, поступово наповнювати себе новими смислами. Зрозуміло, що чим людина менш освічена, чим менше вона знає, тим більше схильна до того, щоб стати жертвою маніпуляцій. І якщо зараз проблема загальної освіти вирішена, то можливість підпасти під маніпуляції досягається методом «від супротивного»: легка доступність і надзвичайна надмірність інформації, яку можна без особливих зусиль отримати в інтернеті, дезорієнтує людину, що потрапила у цей безмежний інформаційний простір, а, отже, все ж потрібно штучно виставляти для своєї особистості кордони,– такого частково парадоксального висновку дійшли гості галереї.

1 036 1«Потрібно обмежити своє «Я», щоб виробити власні смисли, щоб стати, в першу чергу, філософом самому собі. Інакше виникає відхилення, яке називають «ідіотизмом побічних асоціацій»,– заявив постійний відвідувач філософського кафе Геннадій Макаров.

1 026Учасники дискусії звернули увагу, що їх спілкування стало хорошою ілюстрацією до розкриття обговорюваної теми: коли на засіданні філософського кафе виникали зіткнення особистостей, тоді кожен вибудовував штучні межі і рамки навколо себе, щоб виставити фільтр від зовнішніх агресивних впливів. Під таким кутом зору стала очевидна проблема, що коли у людини виникає потреба висловитися, вона повинна розкрити своє «Я» для інших, але коли все закрито, то немає слухачів для такого висловлювання, і виходить, що людина залишається у своїх межах.

1 018 3«Тому вміння слухати і приймати особистість іншого – таке ж важливе вміння, як і озвучувати свої думки. Якщо немає слухача, то ми всі будемо грати нескінченний моно-спектакль в театрі абсурду»,– підкреслив Анатолій Кутник.

1 034 1До речі, він проводить зустрічі в такому форматі вже багато років. Вперше ідея виникла в Німеччині, і кілька років поспіль люди збиралися в затишному німецькому кафе, щоб поділитися думками, обговорити ідеї, події, концепції. Зараз Анатолій проводить такого роду філософські кафе в Києві, Москві та Харкові. Кожен раз він задає тему, але це тільки привід до висловлення. Надалі бесіда може придбати абсолютно несподівані повороти.

«Моє завдання включити публіку в діалог, створити привід для розмови, щоб у гостя кафе дозріла потреба висловитися, і тут він може не стримувати себе. За допомогою таких зустрічей я прагну включити асоціативний ряд ідей, який внаслідок фрагментарного мислення відсутній у сучасної людини»,– так Анатолій Кутник визначає мету діяльності філософського кафе.

Наступна зустріч відбудеться у травні, і тема розмови визначена так: «Творці і сотворителі». Щоб дізнатися точну дату проведення засідання філософського кафе, стежте за анонсами на нашому сайті.

e-max.it: your social media marketing partner