Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Вічне слово Кобзаря
 
ІV Обласний фестиваль малих сценічних форм «Колібрі»
 
XІХ ВІДКРИТОГО ФЕСТИВАЛЮ ТРАДИЦІЙНОЇ НАРОДНОЇ КУЛЬТУРИ „КРОКОВЕЄ КОЛО” для дітей та молоді

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

February 2020
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Article rating:
( 1 Vote )

Бюджетні установи культури відтепер звітуватимуть за всіма показниками культурного продукту

E-mail Print

326864Семінар про впровадження програмно-цільового методу бюджетного програмування відбувся 11 квітня в обласному центрі культури і мистецтва. Його проводило облуправління культури і туризму для головних бухгалтерів та начальників фінвідділів бюджетних установ культури, мистецтва та освіти.

Харківська область приєднується до експерименту, який вже йде в Києві, Криму, інших регіонах Західної і Східної України.

«До 2015 року всі ми повинні перейти на програмно-цільовий метод бюджетного фінансування, - розповіла завсектором фінансово-економічної та кадрової роботи облуправління культури і туризму Олена Кощавець. - Поки ми будемо працювати і за старими правилами, і за новими, звітність здається і по старому, і по новому, а з наступного року будемо вже по новому здавати. Суть нововведення полягає в необхідності оптимізації планування, і через три роки у нас вже буде ідеальний варіант, коли план буде збігатися з фактом, зараз же протягом року вноситься дуже багато змін. І ще один момент: якщо досі фінансисти бюджетних установ звітували тільки по грошах, то тепер звітуватимуть ще й за всіма показниками нашого культурного продукту. Складність в тому, що змінюються повністю і коди програмної класифікації, змінюється звітність, яка здається організаціями, але, думаю, що наші спеціалісти впораються».

Олена Кощавець підкреслила, що отримати більше інформації і задати питання фахівцям можна на сайті інституту бюджету і соціально-економічних досліджень www.ibser.ua

Довідка. Програмно-цільовий метод допомагає виявити джерела ресурсів для виконання держпрограм, визначити їх ефективність, загальнодержавні пріоритети і обсяг коштів держбюджету, необхідних для реалізації цих програм. Ідея в тому, щоб зосереджувати увагу не тільки на можливостях бюджету, а й на тому, як найбільш ефективно їх використовувати з метою отримання конкретних результатів. Цей процес починається з зосередження уваги спершу на результатах, які необхідно досягти в державному секторі, а вже потім стає питання, які ресурси потрібно використовувати найбільш ефективно і яким способом. Вперше програмно-цільовий метод був введений в приватному секторі, це ідея американського власника автомобілебудівної компанії «Форд» Ліндона Джонсона, коли він був президентом США. У середині 1960-х міністр оборони США Роберт Макнамара застосував цю ідею в міністерстві. Потім цей метод стали використовувати у всіх міністерствах США. Як результат: бюджет став зрозумілішим і чіткішим, завдяки конкретизації завдань для кожної програми, яку передбачалося фінансувати з бюджету.

e-max.it: your social media marketing partner