КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Article rating:
( 1 Vote )

18 травня 18 музеїв і виставкових майданчиків Харкова відкриють двері для «нічних» відвідувачів

Ніч музеїв 2013Програма харківської «Ночі музеїв-2013», яка пройде з 18 на 19 травня дуже насичена: від майстер-класів до концертів класичної та джазової музики, від музейних квестів і до театральних постановок. Представники 18 музеїв, галерей і культурних центрів Харкова та області розповіли про особливості проведення акції в цьому році.

Нічна програма багатьох музеїв починається з 15.00, а в літературно-меморіальному музеї Г.С. Сковороди в Сковордінівці Золочівського району фестиваль «Де лібертате» і зовсім стартує з ранку, вливаючись до вечора в акцію «Ніч музеїв». Це пов'язано, в першу чергу, з великою кількістю людей, які приходять до музеїв, але через черги не встигають оглянути обрану експозицію.

«Я хотіла б звернути увагу батьків на те, що наша програма розпочнеться о 15.00 з майстер-класів для дітей,– підкреслила директор «Єрмілов-центру» Наталія Іванова.– Дітки у нас будуть малювати картини, ліпити вироби з гіпсу, зможуть взяти участь у створенні загальної картини з використанням різних технік, а також, враховуючи вплив медіа-технологій, буде проведено майстер-клас з малювання на планшеті».

Також багато заходів в цьому році будуть проходити open-air – на свіжому повітрі. З досвіду попередніх років, у виставкових приміщеннях настільки душно, що майстер-класи, кіно-покази та концерти по можливості проводяться під відкритим небом. Зачинателями відкритих музейних майданчиків стали: Худпром, муніципальна галерея, Харківський планетарій, літературний музей, а в минулому році і художній музей вперше відкрив для «нічних» відвідувачів свій внутрішній дворик.

Під відкритим небом пройде і фотовиставка «Життя музею»: вона розташується перед будівлею Держпрому. Її експонати – це фотороботи переможців конкурсу, який напередодні був оголошений галереєю «Мистецтво Слобожанщини» обласного центру культури і мистецтва. Також тут пройдуть виступи звукоімітаторів з Kharkov beat box club, світловий боді-арт з інсталяцією від студії «Miracle», танцювальний флешмоб/майстер-клас від харківської школи сучасного танцю LA DANCE SCHOOL. Усередині самої галереї нічні гості зможуть побачити 3-ю виставку викладачів і випускників Харківського художнього училища «Дарую майстерність». А в будівлі центру культури та мистецтва на вул. Пушкінській, 62 можна буде подивитися картини знаменитого російського художника Нікаса Сафронова.

Ніч музеїв 2013Бажаючим спостерігати справжні небесні світила у великий телескоп директор Харківського планетарію ім. Ю.Гагаріна Галина Железняк радить підходити до 21.00 на майданчик у саду ім. Шевченка, ближче до театру опери та балету, біля знаку «50-я паралель».

«Як раз 18 травня Місяць буде в першій чверті,– розповіла Галина Василівна.– Буде видно тільки половину супутника, і це найкраща фаза для спостереження в телескоп. Також ми будемо спостерігати планету Сатурн. А тим харків'янам, які підійдуть раніше, ми покажемо Юпітер і місце розташування Венери. Крім того, ми навчимо бажаючих, як орієнтуватися по зірках на місцевості, а також як спостерігати на небі дві комети в домашніх умовах за допомогою звичайного бінокля».

У творчому клубі «Вітальня на Дворянській» «Ніч музеїв» пройде в рамках ювілейних подій: 100-річчябудинку-музею Максиміліана Волошина в Коктебелі. «Вітальня на Дворянській» дуже давно пов'язана тісними узами з цією установою, і тому харків'яни до «Ночі музеїв» зможуть побачити інформаційно-художню виставку під назвою «Волошин і Харків: дружба триває». Крім того, планується презентація репринтного видання зібрання творів Волошина, яке так само приурочено до ювілейної дати.

Особливий акцент організатори «Ночі музеїв» роблять на культурному значенні акції, в тому числі і в плані умов для пропуску відвідувачів. Куратор акції Марина Конєва підкреслила, що вхід на всі заходи в нетверезому вигляді або з алкогольними напоями буде заборонений.

Новацією цього року також стала транспортна підтримка акції: з 19.00 працюють фестивальні автобуси (відправлення кожні 30 хвилин від галереї «АВЕК» (вул. Сумська, 70) та музею ім. Шульженко (пров. Байкальський, 1)).

Програма «Ніч музеїв – 2013»