Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Вічне слово Кобзаря
 
ІV Обласний фестиваль малих сценічних форм «Колібрі»
 
XІХ ВІДКРИТОГО ФЕСТИВАЛЮ ТРАДИЦІЙНОЇ НАРОДНОЇ КУЛЬТУРИ „КРОКОВЕЄ КОЛО” для дітей та молоді

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

May 2020
M T W T F S S
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)

karantin 22.06

A+ R A-
Article rating:

Лекція Ткаченко С. І. "Поезія як засіб розуміння живопису"

E-mail Print

 DSC 024128 квітня - в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відбулася лекція на тему: "Поезія як засіб розуміння живопису". Лектор Сергій Іванович Ткаченко - кандидат філолоґічних наук, вчений, поет, перекладач.

Основна ідея лекції базувалася на комплексному застосуванні літературознавчого, мистецтвознавчого і теологічного підходів для розуміння і сприйняття глядачем малярського твору.

Сергій Іванович Ткаченко розповів, що починаючи з кінця ХХ століття у світовій культурі відбуваються могутні інтеграційні процеси, пов’язані з переходом сучасної цивілізації від вузькопрофільних знань до універсальної парадигми. На думку лектора, це процеси безумовно зачіпають і літературу, яка в умовах постмодерну починає охоче користуватися засобами і прийомами не тільки інших мистецтв – насамперед живопису, музики, театру, кіно, а й інших областей людських знань – в першу чергу науки (її гуманітарних і технічних галузей) і теології.

Лектор розглянув поезію, як тлумачення живопису на прикладі відомих митців. Це Клод Моне, Сергій Іванович Васильківський, Леонардо да Вінчі,  Жорж Сера, Пітер Брейгель,  Рафаель та інші.

Сергій Іванович поділився з присутніми своїми враженнями від прочитання таких авторів, як Маргарет Лівінгстон (книга «Мистецтво і бачення») та Луанди Бризандін.

На зустрічі звучали вірші та переклади як самого лектора, так і відомих поетів.

Довідка: Сергій Іванович Ткаченко закінчив Київський державний університет ім. Тараса Шевченка, кандидат філолоґічних наук. Десять років працював викладачем Київського педінституту іноземних мов. Протягом двадцяти п’яти років був співробітником Секретаріату Орґанізації Об’єднаних Націй у Нью-Йорку. Автор шести книг поезій і перекладів, наукової моноґрафії і двох збірок літературознавчих статей. Член Національної Спілки письменників України. Лауреат кількох міжнародних літературних премій.

Наша  адреса: Держпром, 4-й під'їзд, 1-й поверх (вхід з боку площі Свободи). Тел. / Факс: (057) 717-10-40

Фотогалерея:

e-max.it: your social media marketing partner