Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

 
OCT
 
Культурно-мистецькі заходи на 2021 рік
  
Статут
 
folk
 

Нове у віртуальній галереї

 
grafik
 

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-

Харків — європейське місто

Рейтинг статті:
( 6 шт. )
П'ятниця, 18 травня 2018 р.

 2

У третю суботу травня традиційно відзначається День Європи в Україні. Це свято було задумано як день, коли жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй Європи.

e-max.it: your social media marketing partner
Рейтинг статті:
( 3 шт. )
Понеділок, 07 травня 2018 р.

11111 copy copy

ПОРТУ, Португалія. Підписання Протоколу про співпрацю між містами Харковом і Порту відбулося 29 вересня 2011 року. Порту − одне з найдавніших міст Європи. Друге за розміром місто країни після Лісабона. Саме Порту дало назву своїй країні – Португалії, а також добре всім відомому портвейну. Це портове місто здавна вважається робочим, але незважаючи на це, в ньому присутні мальовничі будівлі і архітектурні об'єкти, які збереглися з давніх часів (Статуя Іоанна Хрестителя, Біржовий Палац, Кафедральний собор). Порту − португальська столиця виноробства. Портвейн, набутий в Порту, − один з найпоширеніших сувенірів, які туристи привозять з подорожі додому.

e-max.it: your social media marketing partner
Рейтинг статті:
( 3 шт. )
Вівторок, 24 квітня 2018 р.

102

Приз Європи, створений Парламентською асамблеєю Ради Європи в 1955 році, є найвищою відзнакою, яку може отримати європейське місто за свою проєвропейську діяльність. Вона складається з трофею, медалі, диплома і стипендії на навчальний візит до Європи для молоді з муніципалітету, який виграв Приз.

Призом Європи нагороджуються муніципалітети (1-2 на рік) за активне поширення європейських ідеалів (побратимство, європейські заходи, обміни візитами тощо), сприяння розвитку порозуміння серед держав і народів та збереженню миру в Європі.

З моменту свого започаткування Приз Європи надихає міста з усієї Європи. На початку 1990-х років, коли країни Центральної і Східної Європи приєдналися до Ради Європи, цей Приз набув особливого значення, уможливлюючи будівництво мостів між сходом і заходом.

Визнання міжнародною організацією допомогло багатьом містам зайняти помітніше місце на європейській арені. Приз Європи промотує європейський дух серед людей усіх вікових груп і сприяє їх залученню з молодого віку. Тисячам молодих людей він надав можливість подорожувати й користуватися надбаннями від обмінів по всьому континенту.

На сьогоднішній день 77 міст є володарями Призу Європи. Серед них м. Харків, єдине місто в Україні, удостоєне цієї найвищою європейської відзнаки.

e-max.it: your social media marketing partner
Рейтинг статті:
( 3 шт. )
Середа, 11 квітня 2018 р.

4 copy copy copy copy copy copy copy 

 Рубрику «Харків – європейське місто» ми хочемо розпочати зі статті про європейські міста-побратими Харкова.

Міста-побратими − це міста, між якими встановлено постійні дружні зв'язки. Міста-побратими співпрацюють і обмінюються політичними делегаціями, спортивними і мистецькими колективами, виставками, літературою, досвідом ведення міського господарства.

Штаб-квартира Всесвітньої федерації поріднених міст або міст-побратимів розташована в Парижі. Федерація об'єднує понад 3,5 тисячі різних міст планети. Вона працює з 1953-го року. З ініціативи федерації з 1963 року в останню неділю квітня світ відзначає Всесвітній день міст-побратимів.

На сьогоднішній день у Харкова налічується 20 міст-побратимів. Серед них чимало у Європі.

e-max.it: your social media marketing partner