Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

logo

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Вічне слово Кобзаря
 
ІV Обласний фестиваль малих сценічних форм «Колібрі»
 
XІХ ВІДКРИТОГО ФЕСТИВАЛЮ ТРАДИЦІЙНОЇ НАРОДНОЇ КУЛЬТУРИ „КРОКОВЕЄ КОЛО” для дітей та молоді

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

February 2020
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)

Division of Research and the revival of arts and crafts and exhibitions

A+ R A-
Article rating:
( 1 Vote )

Вишита Батьківщина: в Центрі культурі і мистецтва презентували вишиту мапу Харківської області

E-mail Print

 4

   Унікальну вишиту мапу Харківської області презентували 14 травня 2015 року в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва.

   На урочистому заході були присутні губернатор Харківської області Райнін Ігор Львович, заступник голови Харківської облради Людмила Давидова, представники провідних харківських та всеукраїнських ЗМІ і усі шанувальники української вишивки.

   Презентація мапи стала завершальним етапом обласного конкурсу на кращу вишивку хрестиком «Візерунком стане рідний край» який розпочався 1,5 роки тому. Майстри з усіх 27 районів Харківської області працювали над створенням вишитої мапи Харківської області. За розміром вишивані роботі різні, повторюють адміністративні території та пропорційні їх площі. Оригінальний сюжет кожної з них розкриває особливості району. Загальний розмір мапи 3×3 метри.

   «На нашій вишивці, окрім герба, зображений унікальний пам'ятник бійцям –героям Другої світової війни, Свято-Троїцький храм, як символ духовності нашого краю, опудало Масляної, як знак того, що у нас проходять найгучніші масничні гуляння в усій Харківщині», – з гордістю говорить майстриня із Змієва Бойченко Галина Яківна.

   «На своїй вишивці ми зобразили Олексіївську фортецю, сонце та колоски – символ хліборобства. На вишивання своєї частини мапи у мене пішло близько двох місяців. Вишивати допомагала донька. Я вважаю, що проведення цього конкурсу має дуже важливу мету – відродити унікальну українську вишивку, популяризувати її», – каже майстриня з Первомайського району Бугар Любов Миколаївна.

   Одна з організаторів конкурсу, Лівада Ганна Олександрівна, відзначає: «Працюючи над розробкою цього проекту, ми прагли привернути увагу людей до мистецтва вишивки, розвинути її, бо справжніх майстрів з вишивки на Харківщині небагато. Райони охоче підхопили нашу ідею та погодились на участь у конкурсі. Над своєю частиною мапи кожний район працював близько півроку. Вишивка об'єднала за творчою роботою майстрів від мала до велика, наприклад, над мапою Харківського району працювали діти з гуртка вишивки «Берегиня» Молодіжного центру відділу культури і туризму ХРДА під керівництвом майстра Єльнікової Ярослави Миколаївни, а в іншому районі – 90-річна майстриня. Кожний елемент мапи – це окрема картина, самостійний витвір мистецтва. Я дуже задоволена отриманим результатом».

   Обрати переможця конкурсу може кожен, проголосувавши на нашому сайті з 14 травня по 20 червня 2015 року. За найбільшою кількістю голосів організатори визначать 3-х переможців конкурсу (І, ІІ, ІІІ місця), які отримають дипломи та цінні подарунки.
   Помилуватися вишитою картою можна до 13 серпня.
   Чекаємо на Вас щодня з 10:30 до 17:30 за адресою: м. Харків, вул. Пушкінська, 62.

Фотогалерея:

e-max.it: your social media marketing partner

Exhibitions

No records to display