Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Обласний онлайн фестиваль  художнього слова «Чарівний світ Слобожанської казки».
 

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

 

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

August 2020
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Article rating:

Презентація концепції пішохідної туристичної зони в історичній частині Харкова

E-mail Print

 peshehod

23 березня 2016 року в рамках історико-культурного проекту «РОДОВІД» та генеалогічної виставки «ДЕРЕВО РОДУ» в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва Харківська громадська організація «Товариство учасників руху» та громадська спілка захисту пішоходів «За безпеку пішоходів!» представили концепцію створення пішохідної туристичної зони у центральній частині Харкова.

− Дивно, що Харків, який позиціонує себе як сучасне європейське місто, до цих пір не має в своєму історичному центрі такої пішохідної зони , де б городяни і гості Першої столиці могли гуляти, відпочивати, милуватися об'єктами архітектури, призначати побачення, − говорить віце-президент ГО «Товариство учасників руху» Віктор Козоріз.

За задумом громадських активістів, Харківська пішохідно-туристична зона повинна охоплювати вулиці Квітки-Основ'яненка і Університетську, провулок Спартаківський, Університетську гірку, Покровський сквер і площу Конституції.

− Це, власне, територія, з якої починався Харків. Тут зосереджена найбільша кількість пам'ятників архітектури, в тому числі національного значення. Успенський собор, Олександрівська дзвіниця (яка до 2016 року була найвищим будовою Харкова), Покровський собор − найстаріша споруда, частина Університетської гірки − територія Харківської фортеці, історичний музей, комплекс університетських будівель, будинок купців Горяїнових, ім'я яких колись носила вулиця. Тут розташовувався перший Харківський колегіум, а потім − університет, по цих вулицях ходили Сковорода, Квітка-Основ'яненко, Каразін і, можливо , той самий легендарний засновник Харкова − козак Харько. Це нашарування культури в одному місці можна і потрібно використовувати, щоб оживити історію, зробити її частиною сьогоднішнього життя Харкова. Зараз це величезна історична спадщина не використовується на повну силу − центр міста не пристосований для проведення екскурсій, відвідування туристичних об'єктів, оскільки там багато транспорту, парковок, суєти, наголошує Віктор Козоріз. − У таких місцях не повинно бути шуму, загазованості, − говорить він. − Ми пропонуємо надати центру Харкова статус пішохідно-туристичної зони і зробити її одним з найцікавіших об'єктів міста. Але щоб ця зона могла приносити місту прибуток, а не просто пустувала без машин, її потрібно наповнити новим життям. Ми пропонуємо організувати там вуличну торгівлю, невеликі кафешки.

На думку громадських діячів, цей проект цілком реалістичний − облаштування пішохідної зони не вимагає значних капіталовкладень. А ще громадські працівники мріють перетворити вулицю Квітки-Основ'яненка в квітник. − У Харкові дуже багато креативних людей , які можуть своїми ідеями заповнити це історичний простір, − упевнений Віктор Козоріз. − Головне − щоб ця ідея була підтримана мерією.

Слід зазначити, що ідеї та пропозиції активістів були сприйняті більшістю публіки з прихильністю. Але прозвучала думка про те, що створити пішохідну зону в історичній частині міста без перенесення ділового центру в інший район буде вкрай важко. Тож можна зробити висновок, що презентація пройшла успішно, але потрібне біль широке обговорення з підключенням представників міської влади, провідних архітекторів, журналістів та широких кіл громадськості. І тоді, можливо, ми зможемо стати свідками перетворення центру нашого міста на туристичний центр європейського рівня.

e-max.it: your social media marketing partner