Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

folk
 
Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Обласний онлайн фестиваль  художнього слова «Чарівний світ Слобожанської казки».
 

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

 

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

September 2020
M T W T F S S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Article rating:
( 1 Vote )

Виставка «Дивовижна Україна: мистецька країна»

E-mail Print

 Подорожуючи Україною, ми нерідко навіть не замислюємось про те наскільки унікальні пам’ятки повстають перед нами у всій своїй красі. А про те, що створені вони відомими на увесь світ талановитими архітекторами, майже ніхто не здогадується...08052020

Маріїнський палац, збудований  у 1750—1755 рр. за проектом архітектора італійського походження Бартоломео Растреллі, представника пізнього барокко сьогодні є вишуканим взірцем палацових комплексів. Переглядаючи відео з урочистих державних подій ― прийомів, вручення вірчих грамот послами іноземних держав, самітів і зустрічей офіційних делегацій, ми можемо побачити неповторний інтер’єр Маріїнського палацу.

Особливої уваги заслуговує художнє оформлення палацу, наповнене предметами декоративно-прикладного мистецтва, що належать до другої половини XIX століття, а також меблі і люстри (старовинні і виконані сучасними майстрами в дусі XVIII—XIX століть), картини відомих майстрів живопису, створені як у минулому, так і в наш час. Варто зауважити, що в деяких залах збереглися невеликі фрагменти настінного живопису, виконаного художником К. Алліауді в 2-й половині XIX століття, і реставровані у 1982 році.

Надзвичайної  краси палац Розумовських у м. Батурині, датований XVIІI ст.. Ця видатна пам’ятка доби класицизму, в Україні є єдиною архітектурною спорудою, зведеною геніальним архітектором Чарльзом Камероном. У залах палацу Розумовського експонується низка оригінальних експонатів: меблі та предмети інтер’єру, картини, ікони XVIII—ХІХ ст., а також  оригінальні експонати гетьмана Кирила Розумовського та членів його родини.

Барокова будівля, частина архітектурного комплексу, розташованого на обширі Новозаславського замку – це залишки Палацу Сангушків, авторства Паоло Фонтана. Колись тут гостювали польські королі, господарі давали пишні бали, столи на яких були прикрашені пишними срібними сервізами, порцеляною і кришталем, усюди стояли вишукані страви, а гуляння навколо завершувалися далеко за північ. Така красива казка і така напівзруйнована нині будівля зустрічає подорожуючих у сучасному м. Ізяславі.

Одна з найцікавіших пам'яток пізнього бароко на Волині, теж авторства Паоло Фонтана – це костел св. Йосипа та монастир місіонерів. Усі вівтарі костелу були створені за ескізами Паоло Фонтана, а головний вівтар виконав кременецький різьбяр Ян Пашковський. Нині костел Святого Йосипа занесено до Державного реєстру національного культурного надбання.

Історичний комплекс маєток Стецьких у с. Великі Межиричі, палац Грохольських-Можайських в смт. Вороновиця та палац Орловських в Малієвцях – всі вони об’єднані відомим архітектором Доменіко Мерліні, що був одним з головних представників стилю «класицизм» в Польщі. Головна зала маєтку Стецьких була оздоблена в бароковому стилі, де і до тепер зберіглася ліпнина й архітектурні деталі. Фасади резиденції Грохольських-Можайських під дахом прикрашені рельєфними фризами з гірляндами та букраніями . В палаці знаходяться аж 43 кімнати, при цьому лише у двох із них зберігся первісний інтер’єр. Саме тут – у круглій та овальній залах – розмістили Музей авіації, який також можна відвідати, потрапивши до резиденції. Палац Орловських вирізняється своєю масштабністю і приваблює погляд туристів, які бажають подивитися на витвір італійського зодчого. І це не дивно, бо колони першого  поверху  увінчані напівфігурами чотирьох могутніх атлантів, які тримають на своїх плечах балкон другого поверху, а до східного фасаду палацу прибудований двоповерховий корпус, що спочатку служив оранжереєю з зимовим садом. Лише уявіть, як ви виходите з оранжереї з зимовим садом і граційно прямуєте до парадних сходів з ажурною огорожею кінця XVIII ст.. Такі спогади точно не залишать вас байдужими і запам’ятаються на все життя...

3

4

5 copy

6.

7 copy copy copy copy copy copy

2.

e-max.it: your social media marketing partner