Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

logo ms ukr

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Обласний онлайн фестиваль  художнього слова «Чарівний світ Слобожанської казки».
 

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

 

Новая фотогалерея Центра

New Video

View Video

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

July 2020
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)

Department of Modern Art Gallery "Art Slobozhanshchina"

A+ R A-
Article rating:
( 1 Vote )

Абсолютно різних художників у галереї «Мистецтво Слобожанщини» об'єднала одна ідея

E-mail Print

На фото (зліва-направо): Тетяна Іщенко, В’ячеслав Панов, Марк Константинопольський, Євген Сегал, В’ячеслав Бабак, Денис Чернов, Олександр Сердюк, Наталія Меньшова, Павло Меньшов.Дев'ять харківських художників різних стилів і напрямків, різних поколінь і навіть різної статі представили свої пейзажі на виставці «Стежками Харківщини», яка відкрилася вчора в художній галереї «Мистецтво Слобожанщини». Незважаючи на те, що кожен з авторів працює у своїй техніці, а багато з них були навіть не знайомі один з одним, загальна виставка вийшла витриманою по емоційному змісту і навіть за кольоровою гамою.

Директор центру Тетяна Іщенко особисто підбирала авторів і картини для виставкиІніціаторами показати різні погляди на слобожанські пейзажі стали співробітники художньої галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури та мистецтва. На пропозицію галерейників взяти участь у такій спільній виставці відгукнулися дев'ять харківських художників. Директор центру Тетяна Іщенко особисто вибирала роботи для виставки.

Представник реалістичної школи маститий художник В’ячеслав Панов виставив пейзажі центру Харкова: Покровський собор, площа Конституції та медичний інститут- Я з великою любов'ю ставлюся до всіх авторів, представлених тут. І саме моя суб'єктивна думка і висловлює підбір авторів і картин саме у тому поєднанні, в якому ми зараз зібрали цю експозицію. І мені здається, досить вдало підібрано всі роботи, незважаючи на те, що представлені різні техніки і різні стилі виконання, тим не менш, за колірною гамою, за емоційним змістом ці роботи дуже близькі, і всі вони об'єднані однією ідеєю - ідеєю любові до нашого міста, до нашої області, - каже Тетяна Іщенко.

Два погляди на один пейзаж зсередини однієї сім'ї

Наталія Меньшова представила жіночій погляд на ХарківщинуЗ нею згодні й самі автори, які відзначили оригінальність ідеї та подякували за таке вдало підібране «сусідство». Вони з задоволенням поспілкувалися один з одним, деякі тут вперше познайомилися зі своїми колегами.

- Для нас із чоловіком взагалі це перша виставка в такому солідному представництві професійних художників, адже ми все ж архітектори, Наталія Меньшова вважає, що потрібно прокладати стежку до храмуперсональні виставки у нас були, але для нас дуже важливо, що ми вписалися в загальну концепцію цієї виставки, - каже художниця Наталя Меньшова.

Її «Золоті маківки» Успенського собору та Покровського монастирю проглядають крізь буйну природу - на першому плані все ж річка і безліч дерев. Її пейзажі сповнені радості. Вона сама весь час посміхається, як справжня жінка. Каже, що її жіночність проявляється і в живописі.

Павло Меньшов представив на виставці лише сонячні пейзажі - Ось пишемо ми з чоловіком один і той самий пейзаж, здавалося б, працюємо поруч, а картини виходять різні, - каже Наталя Меньшова.

- Не люблю, коли дружина критикує мої роботи, особливо ті місця, які самому мені подобаються, - підхоплює тему взаємин у сім'ї художників Павло Меньшов. - Хоча, потім подумаєш-подумаєш, а й справді, тут можна зробити по-іншому. Ні, добре все ж, що коли око замилюється, поруч є людина, яка може підказати.

Мистецтво заради мистецтва

Євгену Сегалу подобаються роботи реалістів, але сам він працює у стилі «танці у порожнечі»Окрім жіночого погляду на Харківщину, з реалістичного ряду більшості учасників цієї виставки вибиваються картини Євгена Сегала. На них немає чітких образів. Сам він порівнює своє мистецтво з періодом срібного віку.

- Деякі автори починають роботу від якогось концепту, від якоїсь ідеї, є ж чисто візуальні пошуки, коли тобою рухає те, що в радянські роки називалося формотворчістю чи мистецтвом заради мистецтва, от як у  На пейзажах Євгена Сегала немає чітких образівперіод срібного віку, - каже Євген Сегал . - Можна сказати, що в мене теж мистецтво заради мистецтва. Оскільки ти орієнтуєшся у своїх рухах тільки на внутрішнього суддю, тобто ти не намагаєшся для когось зробити, це не замовлені роботи, не якісь речі, які розраховуєш продати, просто ти робиш це, тому що хочеш це робити. Можна сказати, що мистецтво заради мистецтва. Тобто це якісь танці у порожнечі.

З приводу деякої похмурості на його картині «Примарний замок» Євген Сегал говорить філософськи:

- Художнику хочеться висловити все різноманіття життя, а воно складається не тільки з радісних моментів. Я не хочу сказати, що життя похмуре, але в ньому є все, і такі моменти, як скажімо на картині «Примарний замок».

Реалістичний напрямок - це стан душі

Марк Константинопольський вважає, що завдання образотворчого мистецтва – нести красоту, заряджати глядачів позитивними емоціямиХудожнику Марку Константинопольському дуже подобається імпресіонізм і навіть абстракціонізм, дивлячись у чиєму виконанні. Хоча сам він в основному працює в стилі реалізму.

- У мене були експерименти, але для цього теж потрібен особливий настрій. Поки більше виходить самовираження в реалістичній манері, -  Олександр Сердюк вдячний долі, що він мешкає за містом і може щодня надихатися дивовижними пейзажами говорить він. - Причому, мені більше до вподоби писати тихі вулички, дворики і живу природу - річку, ліс. Коли працюю, важливо, щоб була тиша.

На виставці представлені також реалістичні полотна таких маститих майстрів, як В'ячеслав Бабак, Віктор Ковтун, В'ячеслав Панов, а також відносно молодих авторів Олександра Сердюка і Дениса Чернова.

Нинішні пейзажі - лише початок циклу виставок про Слобожанщину

На відкриття виставки зібралося багато гостей та журналістівПомилуватися різними пейзажами Харківщини в галері «Мистецтво Слобожанщини» можна буде до 17 серпня. А з 19 серпня, як пообіцяла директор центру культури та мистецтва Тетяна Іщенко, тут вже відкриється нова виставка, на якій будуть представлені роботи молодих художників.

- Поки хочу дотримати деяку інтригу, тому що кожна наша подальша виставка, безумовно, буде по-своєму цікавою, в кожній з них буде і новизна, і свіжі ідеї, і нові концепції, - каже Тетяна Іщенко.

Єдине, відомо, що пейзажі Харківщини - це лише перший крок, в галереї задуманий цикл тематичних виставок про Слобожанщину. Потім можуть бути виставлені тільки акварелі або тільки зображення архітектурних перлин рідного краю.

e-max.it: your social media marketing partner

Exhibitions

Prev Next

Персональна виставка графіки харківської художниці Одарки Воронової «Перевтілення»

  З 10 по 24 лютого 2018 року в художній галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва проходить...

Read more

Виставка сучасного українського іконопису

  З 19 січня по 3 лютого 2018 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва ...

Read more

Виставка художніх робіт «Різдвяний подарунок Слобожанщині»

  Виставка художніх робіт викладачів та учнів художнього відділення Первомайської дитячої школи мистецтв «Різдвяний подарунок Слобожанщині»   28 ...

Read more

Виставка живопису, графіки, скульптури сучасних художників «Образ дитини»

    З 7 по 23 грудня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва  експонується вист...

Read more

Збірна виставка робіт з валяння "Вовна сучасності. Нові реалії традицій"

  16 листопада 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відбулося відкриття збі...

Read more

Персональна виставка графічних робіт і батика Алли Рукавіциної «Луной был полон сад»

  21 жовтня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилася персональна вис...

Read more

Персональна виставка живопису та графіки харківського художника Сергія Грічанка «My dream Israel»

26 жовтня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилася персональна виставка...

Read more

Персональна виставка батику та художніх робіт Наталії Владимирової «Декоративна Україна»

      З 14 по 30 вересня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтв...

Read more

Фотовиставка переможців конкурсу «5-та стіна. Театри Харківщини»

23 серпня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відбулося урочисте відкриття фо...

Read more

Персональна виставка живопису Юрія Кузнєцова «За покликом пензля»

4 серпня 2017 року у галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилася персонал...

Read more

Персональна виставка акварелі Ольги Бабіч «Увертюра»

6 липня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відбулося відкриття персональної ...

Read more

Виставка дитячих малюнків учнів шкіл Харкова і Харківської області «Оберігаємо життя!»

  15 червня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відбулося відкриття вистав...

Read more

Підсумкова обласна виставка художніх робіт «Надія Слобожанщини»

25 травня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрито Підсумков...

Read more

VII виставка студентів і викладачів Харківського художнього училища «Дарую майстерність»

27 квітня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилася VII виставка студе...

Read more

Виставка художніх робіт «Мить»

 6 квітня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва розпочала експ...

Read more

Міжнародна виставка китайського живопису «Мистецтво Чжень Шань Жень»

16 березня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилася Міжнар...

Read more

Виставка художніх робіт (гобелен, живопис) Антоніни Анорічевої-Єрьомки «Українська рапсодія»

23 лютого 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилась персона...

Read more

Персональна фотовиставка жіночого портрета Валентини Хруслової «Чарівна і загадкова»

2 лютого 2017 року галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилася персональн...

Read more

Обласна виставка кераміки та художніх робіт «Різдвяний подарунок Слобожанщині»

    12 січня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилась  О...

Read more

Х підсумкова фотовиставка Обласної громадської організації «Харківський фотоклуб» «FOCUSники»

  22 грудня 2016 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилась 10...

Read more

Виставка за результатами міжнародного конкурсу ім. Зінаїди Серебрякової

  Виставка за результатами міжнародного конкурсу ім. Зінаїди Серебрякової «НЮ. Живопис. Графіка. Скульптура»   1 грудня 2016 року в галереї «Мист...

Read more

Персональна виставка гобеленів Олега Слєпцова «Архітектурний пейзаж»

10 листопада 2016 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відбулось від...

Read more

Виставка Анатолія Мороза (Архімандрита Миколая) «Тут і зараз»

  20 жовтня 2016 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилась пе...

Read more

Виставка живопису Марка Константинопольського «Етюдні переспіви»

  29 вересня 2016 року в стінах мистецької галереї «Мистецтво Слобожанщини» відкрилась персональна виставка живопису харківського художника Марка К...

Read more

Виставка Харитона Думбур, Олени Думбур і Олександра Петрова «Слобожанська Меотида»

      8 вересня 2016 року в стінах художньої галереї «Мистецтво Слобожанщини» відбулося відкриття виставки харківських художників - живописця Хар...

Read more